Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Baleseti sérüléseket mindenkép...

Baleseti sérüléseket mindenképp ellátják?

Figyelt kérdés
Mondjuk magamnál vagyok,de nagyon vérzek olyankor ha kérem hogy ne lássák el akkor is ellátják ? Csupán elméleti kérdés,kiskamaszként volt ilyenbe részem,akkor kértem hogy ne,de ellátták a sérülést. Orvosoktól,tűktől nagyon félek,ez a félelem egy életen át kísér,és innen jött ez a kérdés.
2016. ápr. 8. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:

drága...ha gond van, akkor az orvos ellát.

ha félsz ha nem.

2016. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha nagyon ellenkeznék vagy kiabálnám hogy inkább meghalok akkor is igaz ?
2016. ápr. 8. 18:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor is ellátnak. Magyarországon tilos az aktív és a passzív eutanázia is, tehát egy orvos nem hagyhat meghalni amíg úgy látja, hogy megmenthető vagy.
2016. ápr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ah értem,csak kíváncsi voltam,de ha az ember kiabálja hogy inkább meghalna akkor nem büntetetik meg ?
2016. ápr. 8. 21:22
 5/10 szamo77db ***** válasza:
Jogod van megtagadni az ellátást. Egyetlen esetben nem: ha életmentő beavatkozásról van szó!
2016. ápr. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor se hagyhat meghalni ha azt kiabálod, hogy meg akarsz halni. Nézd meg az összes hídról leugrálót megmentik, meg aki fölvágja az ereit azt is kórházba viszik és ellátják... Aztán élete hátralevő részét a zárt osztályon tölti.
2016. ápr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De ha az ember vérző sérülésnél kiabál ilyet akkor ugye nem viszik be zártra ? Mármint itt nem öngyilkosságra gondolok,hanem baleset ami nem ilyen nagyon vészes,de nagyon vérzik az ember,nincs halálán,de inkább meghalna mint hogy ellássák.
2016. ápr. 9. 13:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha egy sérült ember elkezd kiabálni és megtagadja azt az ellátást amire látszólag szüksége van, az jellemzően szellemileg nem épp, úgyhogy tutira pszichiátria a vége, vagy börtön ha tettlegességig fajul.
2016. ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az durva,akkor nekem anno szerencsém volt,mert én csak én kiabáltam :D
2016. ápr. 9. 14:40
 10/10 Szubudáj Bagatur válasza:
Ha tudatállapotodat befolyásoló tényező nem áll fenn (alkoholos-, drogos állapot, elmebetegség, fejsérülés!), akkor elutasíthatod az ellátást, igaz saját felelősségedre, és ezt az aláírásoddal igazolnod kell.
2018. jún. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!