Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megharapott egy kóbor macska,...

Zsani123 kérdése:

Megharapott egy kóbor macska, ilyenkor mindenképp kell tetanusz?

Figyelt kérdés
már több mint 24 órája történt az eset, amikor egy kóbor macskának szalonnát adtam, és utána ráharapott az ujjamra.elég sokat olvastam arról hogy kóbor macskánál feltétlenül orvoshoz kell menni...és hogy tetanuszt adnak, de gondoltam várok vele..tegnap a harapásnál utána vérzett eléggé, felisdagadt, utána bekentem jóddal és bekötöttem egy picit.utána levettem a kötést hadd szellőzzőn. még mindig felvan dagadva egy picit, picikét fáj is, a seb az csak ilyen aprócska már.már nincs is szétnyilva, a bőr összehuzodott. arra lennék kiváncsi hogy ebben az esetben is orvos?.már kevésbé fáj,kevésbé van feldagadva,nincs szétnyilva.csak elég sok mindent olvastam neten, és picit megijedtem.de egyébként nem az a tipus vagyok aki orvoshoz jár ezért is kérdezném meg itt hogy nektek erről mi a véleményetek?.ha nagyobbat harapott volna, és csunyább lett volna mára.. akkor elmentem volna feltétlenül orvoshoz, igy viszont szerintem nem szükséges, vagy de?
2014. szept. 25. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sem járok orvoshoz szinte sosem, de az állatharapás nem játék, csúnya fertőzéseket lehet összeszedni, szóval szerintem inkább menj el.
2014. szept. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Nem kötelező - akkor, ha megvizsgáltatod a macskát, és kiderül, hogy nem fertőzött.

Ja, hogy már sehol sincs?

Akkor futás az orvoshoz! GYORSAN!

A veszettség elleni oltáson is gondolkozz el... tudod: az nem gyógyítható, csak megelőzhető.

2014. szept. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Én a veszettség miatt jobban félnék, a tetanusz tünetei talán már jelentkeztek volna. Menj el orvoshoz.
2014. szept. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Menj csak el orvoshoz, fiamon egy kutya foga éppenhogy felkarcolta a bőrt, mégis kapott injekciót, jobb ha megnézeted.
2014. szept. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!