Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit csinaljak a bokammal,...

Mit csinaljak a bokammal, edzésen vissza kellett tenni a szalagom? ( Többi lent)

Figyelt kérdés
Meg bő egy hónapja edzésen alam gurult a labda es vissza kellett tenni a szalagom, ami egy ideig ugy tűnt helyre is jon, de később a bokam ahol a sérülés történt egy nagy csomó szeru valami van ami eléggé faj mintha tuvel szurkalnak, egy gyogytornasz megnezte es azt mondta nagyon elintéztem a lábam ossze-vissza ropogott es tele van folyadekkal meg a csonttal is volt valami, pihentettem de semmi valtozas, az itteni orvos nagy ívben tett ra, valakinek volt mar hasonló vagy esetleg hogy mi lehetett vele ? Ötlet hogy mit kezdhetnek vele?:/ A válaszokat előre is koszonom, bocsánat ha egy kicsit értetlenül fogalmaztam.
2016. ápr. 11. 21:17
 1/2 anonim válasza:
vidd el feltétlen valamilyen szakorvoshoz, aki nem szarik a fejedre....és hogy az edzést tudod e folytatni szerintem csak a megtett ,,óvintézkedések,, után derítheted ki
2016. ápr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ortopédia vagy traumatológia!!! Ha nem tudsz elmenni valamiért, akkor rögzítő!!! Pl Ottobock fűzős rögzítő. Éjjel- nappal hordjad, 5-6 hétig. Esténként jegeld a dagadást és ha elviselhetetlen a fájdalom, akkor fájdalomcsillapító. 4-5 hétig még véletlenül se menj edzésre, mert soha nem jön rendbe és akkor mindenképp megoperálnak. Keress a neten bokatortnát, ha nem tudsz gyógytornászhoz járni. Fontos, hogy az alatt az 5-6 hét alatt, ameddig a rögzítő rajtad van folyamatosan, nem mozgathatod oldal irányba a lábadat, kizárólag előre-hátra (ahogy jársz). És egy jó ideig húzd fel utána is sportoláshoz. Ha nem tudsz rögzítőt vennj, akkor legalább fáslizd!

Ezekkel amiket leírtam nem teszel magadnak rosszat, de lehet nagyobb a baj és akár operálni is kelle vagy legalább egy gipszsín szülséges. Kérlek keress fel egy szakorvost, ő beutal gyógytornára is.

Ha bármi kérdésed van, írj üzenetet, szívesen válsazolok:)

2016. ápr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!