Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintetek elmenjek a sebésze...

Kata-92 kérdése:

Szerintetek elmenjek a sebészetre tetanuszért, meg, hogy megnézzék, vagy fölösleges?

Figyelt kérdés
Tegnap délután sajtreszelőnek a vágójával elvágtam az ujjamat. Eleg éles és sajtos volt már. Nagyon vérzett vagy 40 percig, már azt hittem irány a sebészet, amikor találtam betadinet ratettem és később elállt. Viszont jem tudom, hogy nem kéne e mégis elmenni, hogy tetanuszt kapjak. A kormomet is bevagtam kicsit, teszek fel rola kepet.
2016. ápr. 14. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Fölösleges. Szinte biztos vagyok benne, hogy nem tartottad fejed fölé az ujjad és nyomókötést sem tettél rá. Ha mindez megtörtént volna, akkor 5 perc után már nem vérzett volna. Tetanusz baktérium meg honnan került volna oda, pláne, hogy vérzett is sokáig és így bármit kimosott a vér, még ha belekerült volna is.
2016. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyebkent tettem ra nyomokotest fol nem tartottam mert azt nem tudtam de nyomokotest tettem ra. Akkor kepet se teszek fel rola csak a kormom miatt aggodtam meg hogy nem kell e levagni, de akkor biztos nem
2016. ápr. 14. 13:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha nem tettem volna ra szoritokotest akkor minden tiszta ver lett volna amig kellett a masik kezem es levettem 1 par masodpercre addig kinden veres lett a kezem is nyakig
2016. ápr. 14. 13:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel jól kivérzett, nem lesz semmi gond, szúrt sebek veszélyesek tetanusz szempontjából, én már rengetegszer reszeltem le a bőröm, de ilyennek soha nem rohantam sebészetre. Konyhai balesetek sűrűn vannak nálam végás, égés, reszelés, mindig gond nélkül gyógyul. Jód és egy sebtapasz. Ha begyullad, akkor szoktam rá szórni sebhintőport.
2016. ápr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajttól nem kapsz tetanuszt. Ha mosatlan zöldséget vagy húst vágtál volna, akkor már inkább lenne okod félni, de a sajt nem tartozik a potenciális fertőtő források közé.
2016. ápr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha jól kifertőtlenítetted és ki is vérzett, nincs miért aggódni. sajttól nem lesz tetanuszod.
2016. ápr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!