Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Láb fájdalom. Mi lehet az oka?

Kszeroksz kérdése:

Láb fájdalom. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Az elmúlt karácsony másnapján disznótort tartottunk, és bizonyára a sok álló munka hatására rettenetesen elkezdett fájni a lábam, olyannyira, hogy két napon keresztül nem tudtam lábra állni . A későbbiekben eljutottam egy ortopéd szakorvoshoz, aki csúnya lúdtalpat diagnosztizált nálam . Készítettnem kellett egy lúdtalp betétet, de a probléma nem szűnt meg.

Szóval a lábam hosszú ideje fáj , eleinte a lúdtalp miatt fájt , aztán mikor elkezdtem hordani a felírt talpbetétet átmenetileg könnyebben léptem , nem fájt a lábam . Amikor fájt Flector kenőcsöt használtam és az is oldotta a problémát. Így volt ez április második hetéig , mikor nagy elhatározásomban úgy döntöttem hogy tesi óra alkalmával beszállok focizni , mert nem nagyon volt akkor más lehetőség . A sport cipőmben is volt egy deichmann-os "jobbféle" betét , de valahogy még is az egyik pillanatban rosszul léptem és összecsuklottam . A bal lábamban meghúztam az Akhillesz-ínomat. Felmentést kaptam 2 hétre , pihentettem a lábam de a probléma nem szűnt. Azóta ha túlterhelem a lábam (mostanra odáig fajult a dolog hogy a túlterhelés 1-2 lábon eltöltött órának számít) egyszerűen nem bírok ismét rálépni , de már nem hiszem hogy a lúdtalp miatt fájna , mert nem a talpam fáj hanem az Akhillesz-ín. Azóta eltelt már egy hónap és csak egyre rosszabb . Ismét fontolgatom hogy orvoshoz menjek a problémával , de a műtéttől tartok mert nem egy ismerősöm lábán végeztek már hanyag munkát az orvosok , és ezek az ismerőseim a beavatkozás hatására még sántábbak lettek mint az előtt . Szóval valakinek valami elképzelése van hogy hogyan tudnám megszűntetni a fájdalmat ? Borogatom időnként , Flector kenőcs , középiskolás vagyok szóval napközben elég sokat ülök illetve a kollégiumban is szinte csak pihentetem , de már kezd a társasági életem rovására menni a probléma . És nem mellesleg 19 vagyok szóval szerintem még nem kellene ilyen hamar lenyomorodnom. Mindenféle hasznos tanácsos szívesen fogadok! Köszönöm :)



2016. máj. 7. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem a sok görnyedt üléstől kétszer fájdult meg nagyon a derekam, vélhetően ideget nyomott két csigolya. Aztán kicsit később a bal lábam zsibbadni kezdett főleg éjszaka. Valamint mindig izomláz szerű érzésem volt a vállaimban. Valamennyit olvastam a neten a lumbágóról, isiászról, meg a gerincbetegségekről, csak ezek alapján gyanítom hogy szintén a sok görnyedt ülés számlájára írhatom ezeket a panaszokat. Amikor elkezdtem az interneten javasolt kompenzáló gyógytorna gyakorlatokat, például a hasonfekve történő hátrahajlásokat, aznap még éjjel is jobban aludtam és lábzsibbadást sem tapasztaltam valamint az izomláz érzés is jelentősen csillapodott a vállamban, de az utóbbi lehetett attól is hogy jól kialudtam magam.

Például egy link amit én is nézegettem:

[link]

Sajnos szakértő vagy orvos nem vagyok, de abban talán tudtam segíteni hogy az orvosnak megemlítheted hogy az esetleges sok görnyedt ülés okozhatott-e gerincproblémákat és ideg nyomódását. Ahogy a linken is írják, megfelelő gyógytorna sokat segíthet és én is ezt tapasztaltam.

2016. máj. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Túlsúlyos nem vagy véletlenül?
2016. máj. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!