Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez a hátfájás utalhat izomszak...

Ez a hátfájás utalhat izomszakadásra?

Figyelt kérdés
Még novemberben történt hogy először dobtam 6kg-os kalapáccsal. 16/L és alapból 3kg-os a szerem. Szeptember óta csak ritkán mentem edzésre a koli miatt ezért már kiestem abból a napi rutinból de akkor is megcsináltam a rendes edzéseket. Lehet ez már sok volt a hátamnak ugyanis még eddig nem dobtam ilyen nehéz szerrel. Ráadásul igy h szinte alig járok edzésre. A lényeg hogy amikor az egyik dobásnál jött az a rész amikor fel kell "tépni" az égbe és úgy eldobni én akkor rántottam rá egy nagyot hogy messze menjen. Fájdalmat éreztem de nem nagyon foglalkoztam vele mert akkor még nem fájt őrülten. Folytattam utána mentem súly emelni (50-60-70-80kg-at). Egyre jobban fájt de gondoltam akkor befejezem az edzést. A levezető futás utàn nyújtottam, akkor még csak lábra de az előrehajlás is már nehezemre esett. Azóta már nem tudok edzésre menni, emelni se nagyon. És úgy a mindennapjaimat megkeserítí. Már volt olyan napom amikor csak 1-2 percre felemeltem magamhoz a lábam és ez olyanyira megterhelte a hátam h utárni nem tudtam nagy nehezen lefeküdtem és csak úgy mint mindig pihenésre (fekvésre) szinte azonnal enyhült. 5 perc múlva már szinte elmúlt ez az erős fájdalom és ez mindig így van. Már próbáltam mindent :tigris tapasz, gyógymasszőr, csontkovács,diclofenac, lóbalzsam, rozmaringos krém,stb.. Reumatológusnàl is jártam de semmit nem mondott csak felírta ezt a rozmaringos krémet és fájdalom csillapítót. Semmi. Azt mondta nyáron menjek fiziotherápiára, otthon van ilyen fiziotherápiás tensel már kipróbáltam fél órára. Nagyon rossz volt az a fél óra és utána mozogni alig tudtam csak egyenesen tartani magam és az volt az első és azóta is az utolsó alkalom amikor pihenésre alig akart elmúlni az a fájdalom. Az egyik ismerősöm izomszakadásra tippel és mivel azóta is próbálok utána jarni mi is lehet azóta is csak ez az a sérülesem lehet mert pl. Arthrózis tutifix hogy nem. Kérek szépen valakit aki tud az segítsen valahogy vagy adjon tanácsot mert egyszerűen tehetetlennek érzem magam és nem akarom hogy ez így maradjon. A csontkovács is meg a masszőr is azt mondta gerincferdülés nem lehet. A válaszokat előre is köszönöm!

#baleset #derék #fájdalom #hátfájás #sportsérülés #izomszakadás #izomsérülések #hirtelen nagyerejű rossz mozdulat
2016. máj. 21. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az izomszakadást kézzel is ki lehet tapintani. Ha voltál vele normális szakorvosnál (pl sebészeten) akkor 2 perc alatt megmondja, hogy az-e.

Egyébként ha ennyire krónikus a dolog, hogy november óta tart lehet, hogy nem ártana egy MR vizsgálat.

2016. máj. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A leírtak alapján én az adott gerincszakaszról csináltatnék egy röntgen felvételt, hogy nem mozdult-e el csigolya vagy porckorong. A fekvésre azonnal szűnő fájdalom erre is utalhat.

Fordulj gyógytornászhoz, aki foglalkozik sérvvel!


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2016. máj. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves Szabó Klára!

Nem hinném, hogy sérv lenne mert nem sugárzik ki a fájdalom a lábamba! De mindenképpen elmegyek röntgenre!

2016. máj. 31. 22:41
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Miből gondolod, hogy ki kéne sugároznia a lábadba?
2016. jún. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az edzőm kérdezte, hogy kisugárzik e lábba!! Én mondtam, hogy nem és erre mondta azt, hogy akkor sérv nem lehet!! Meg én is úgy tudom, hogy kisugárzana!!
2016. jún. 1. 10:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sugárzik ki lábba, ha olyan csigolyánál van, amiből a láb beidegződik. LIV-LV. Máshol nyugodtan lehet olyan sérved, ami nem érinti a lábat.
2016. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy leírtam de nekem deréktájt fáj!! És elvileg ha sérvem lenne akkor ki "kellene" sugároznia!! De lehet rosszul tudom..
2016. jún. 1. 15:43
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A deréki IV. és V. csigolyánál lépnek ki az alsó végtagba menő idegek. Ha itt van a sérv, és nyomja az ideget, akkor érzel fájdalmat a lábadban. Ha pont másfele sérvesedik ki, és nem nyomja meg az ideget, akkor meg nem. Tehát messze nem kötelező kisugároznia.
2016. jún. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De amikor voltam csontkovácsnál megnézte a gerincem mert ha sérvem lenne vagy ilyesmi akkor nem "kezelhetett" volna le. Akkor nem tapinthatta ki?? Vagy ezt most nem annyira èrtem!
2016. jún. 2. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!