Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tesi órán leugrottam egy 1...

Tesi órán leugrottam egy 1 méteres falról, és amikor leestem úgy éreztem a bal lábfejemnél mintha belülről késsel szúrkálnák. Milyen "sérülés" lehet ez? (pl meghúztam, stb. )

Figyelt kérdés

2016. máj. 24. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Rándulás, zúzódás, törés... Bármi lehet.
2016. máj. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem nem kellett egy méterről se leugranom, csak a svédszekrényről, nem komoly, nyugi! De ha nem múlna el nézesd meg.
2016. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Amennyiben az említett szúró érzés nem szűnt meg 2-3 napon belül, könnyed séta során, akkor esélyesen sérültek a boka szalagjai. Ebben az esetben érdemes szakembernek megmutatni; gyógytornásznak, manuálteraputának, traumatológusnak, hogy megszüntessék a fájdalmat.

Amennyiben nem sérült csont (az adott szakember meg tudja állapítani), akkor rögzítés (boka rögzítő vagy gipsz) semmiképp nem szükséges, hanem aktív tornára és esetleg kineziológiai tapaszra van szüksége. Ne hagyja, hogy a boka mozgástartománya beszűküljön (pl. lábujjhegyre emelkedés nem megy), mert később nehezebb lesz helyre hozni a sérülést.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2016. jún. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!