Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gerincsérv műtét után mit...

Gerincsérv műtét után mit lehet sportolni?

Figyelt kérdés
Most voltam a fél éves kontrolon és nem kérdeztem meg az orvost,pedig akartam. Kicsit feszes a hatizmom, itthon csinálom a tornát. Nincs fájdalmam, végülis tudok mindent csinálni óvatosan.arra lennék kíváncsi hogy akinek volt ilyen műtétje az szokott valamit sportolni a gyógytornan kívül? Emelni csak kevés kilót lehet, de mi a helyzet pl. a kocogással? Vélemények? 34/N köszönöm a válaszokat :)

2016. júl. 6. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:

ma már volt hasonló kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

Minek kocogni? Mire jó? A műtétből lehetne tanulni.

2016. júl. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha emelni nem lehet még, akkor kocogni sem. Hiszen akkor rázkódik a gerinc, nem tesz jót neki.

Semmiképp se kísérletezz. Ha jársz gyógytornára, akkor evidens, hogy a gyógytornászt kérdezd meg erről, ő pontosan ismeri az eseted, ezért tud releváns választ adni. De az orvosodat is felhívhatod.

2016. júl. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már nem járok gyogytornára, hanem otthon végzem a tornát. A sérv egy baleset következtében alakult ki. Elötte is sportoltam, és hiányzik valami mozgás. Köszönöm a válaszokat.
2016. júl. 6. 19:16
 4/10 anonim ***** válasza:

A sérv nem a baleset miatt "alakult ki", az csak kiszakított egy már előrehaladott protrusiót.

Már ha ki van szakadva. Ha nem, akkor nem kell műteni, gyógytornával helyrehozható! Az alapján, hogy "nincs fájdalmad", arra tippelnék, hogy nincs kiszakadva, de orvos tud röntgen/MR alapján biztosat mondani.

Úszás mindenképpen jót tesz. A futás is jó, ha nem fájdalmas, általánosságban nem tesz olyan terhelést a gerincre, ami a porckorong problémával konfliktusban lenne, de az orvosok, gyógytornászok tudják megmondani, hogy mit lehet és ezen belül mit javasolt csinálni.


(egy csontkovács)

2016. júl. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál. A műtét SOS volt, kiszakadt a gerincvelő burkolata amit befoltoztak. Atfurtak egy csigolyát, implantátumot, csavart nem kaptam. Tökéletesen érzem magam azt leszámítva hogy merev a mozgás derék tájékon.
2016. júl. 6. 19:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor menj el egy gyógytornászhoz megkérdezni, hogy mit csinálhatsz, vagy hívd fel az orvosod.

Remélem, otthon nem csak úgy tornázol, hanem azt valami szakember írta elő.

2016. júl. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

olyan jó, hogy minden nap van ilyen kérdés, és aki még nem volt ilyen beteg az nem érti meg, hogy a csontkovácsok, gyógytornászoknak lövése sincs róla, és a gyógytornász csak a műtét utáni pár napig foglalkozik a betegekkel és valaki leírja hosszan a választ, és ide bebüfögi, hogy menj orvoshoz.

Az orvos, örül, ha megszabadul a betegtől, ha már nem tudja lehúzni.

2016. júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"a csontkovácsok, gyógytornászoknak lövése sincs róla" - de van lövésünk, fajlagosan több porckorong-problémás beteggel találkozunk, mint egy körzeti orvos.


"és a gyógytornász csak a műtét utáni pár napig foglalkozik a betegekkel" - ez sem igaz. Már ha normális gyógytornász. Ha nem, akkor keresni kell olyat, aki végigvisz a lábadozási folyamaton.

2016. júl. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7: Pont azért tudom, mert voltam ilyen beteg.

A gyógytornász nagyon is ért hozzá. Sőt! Hogy jön ide a műtét??? Nem minden esetet kell műteni. A legtöbben csak gyógytornásszal találkoznak. El sem kell jutniuk a műtétig.

2016. júl. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én is voltam már megfázva, sok fizet ittam, és elmúlt.

Nem fogok leállni vitatkozni, a linkben több gyógytornász is írja, hogy kell súlyzókkal edzeni a hátat ilyen esetekben és a miérteket is elmondja, de ti ezt már fel nem fogjátok, pedig az egyik magyarul van.

2016. júl. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!