Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fájó térd ellen mit lehet tenni?

Fájó térd ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A napokban kicsit többet tekertem (kb 150km), majd egy rossz mozdulat miatt megfájdult a térdem.


A történet egyszerű. Tekerés után hazaérve, valami ráragadt a lábamra. Próbáltam lerázni, de ekkor megfájdult a térdem, és azóta is fáj. Ha hajlítva helyezem rá súlyom akkor fáj, de ha állva járkálok, akkor semmi gond nincs. Kerékpározásnál az első pár percig fáj a tekerés a hajlítás miatt, majd utána elmúlik. De pl egy cipőkötésnél már érezhetően fáj a bal térdkalácsom.


Mindez amiatt a rossz "rángatás" miatt. Mit lehetne tenni? Eddig csak pihentettem (nem mozogtam kb semmit). Jegelés, vagy valamilyen kenőcs segíthet? Egyáltalán mi lehet a gond?


Ui: Ma vettem észre, hogy az ülés a kerékpáron kb 5 cm-t beesett, így alacsonyabb üléssel tekertem le valszeg ezt a 150 km-t, mint ami eredetileg be volt állítva.


Valami tipp? Guggolni nem nagyon tudok, térdelni még csak-csak. Ha sikerül letérdelnem, leguggolnom, kb rögtön megszűnik a fájdalom.


2016. júl. 7. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem megerőltetted az ízületet és a porcokat a bicózással. Annyi kéne, hogy most pihenteted, a jegelés sosem árt- bár asszem ebben az esetben kevesebbet is használ, mint a pihentetés.
2016. júl. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a kerékpározás közen nem fáj, akkor csak tekerj, de az ülést emeld vissza.
2016. júl. 8. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
jelenleg pihentetem, jegelem meg kenőccsel kenem.
2016. júl. 8. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!