Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A műtétem óta minden testrésze...

A műtétem óta minden testrészem úgy viselkedik, mintha elromlott volna, kétségbe vagyok esve (? ).

Figyelt kérdés

Ma a harmadik napja, hogy műtöttek. A térdem belső felén elhelyezkedő oldalszalag gyenge, emiatt 3 ficamom volt. A harmadik ficam alkalmával levált egy porcdarab, amit kivettek. A tapadást áthelyezték, így nem fog többet kimenni. Denks-műtétem volt, röviden.

A harmadik ficam után orvoshoz menet, a gyenge bal lábam lévén a jobbra terheltem. Lépcsőn lefelé rosszul léptem, és megfájdult a bokám. Pár lépés után elviselhető lett a fájdalom, majd olyan lett, mint azelőtt, azonban néha fáj. Nagyon félek, hogy valami baj van vele.

A jobb térdem is ropog egy ideje, a műtött térdem által szerzett tapasztalatok alapján megint levált porc lehet az ok...

A vállam ma egyszer csak roppant egyet, aztán azóta egy magasság után egyenesen nem tudom emelni, csak ha másik irányból próbálkozom. Mintha valami nem engedné..

Nagyon kezdek félni. Selejtnek és kétségbeesettnek érzem magam. Mintha hirfelen instant-hipochonder kezdtem volna lenni.

Nem hiányzik több műtét...nem akarom. A ficamok előtt egy szúnyok sem csípett meg soha, semmi bajom nem volt, mindent megúsztam egy kis karcolással.

Mik a tapasztalataitok, volt már veletek hasonló? Mi lett a vége? Vajon csak a műtét miatt érzem mindenemet hibásnak? Tudom-tudom, orvosi vizsgálat nem árt soha, ez így igaz, de most estem át életem első műtéten, és már most szörnyen érzem magam, már a következő műtéteim dátumát tervezem...

14 éves lány vagyok.

A hasznos válaszokat felpontozom.

Az esetleges helyesírási hibák miatt bocsánatot kérek.



2016. júl. 8. 23:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy csak elfáradt a vállam a sok mankózástól és járókeretetéstől? Most rendesen működik, de mintha izomlázam lenne, vagy mintha meghúzódott volna.
2016. júl. 9. 00:17
 2/7 anonim ***** válasza:

Három nap alatt nem szokott az ilyesmi meggyógyulni, légy türelmes. A szervezetnek idő kell a regenerálódáshoz, akkor is, ha nagyon fiatal vagy. Gondolj bele, egy csuklótörés 3 hónap alatt gyógyul a műtét után!

Az orvosodat kérdezd meg.

2016. júl. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 saga86 válasza:
Ha rosszak az ízületeid,akkor szedj rendszeresen Arthro Guardot.Nekem nagyon bevállt.
2016. júl. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A mankózás nagyon fárasztó eleinte.

De belejössz, és neked nem is sokáig kell..

Nekem durvább volt, térd felett amputáltak.

2016. júl. 18. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 20. 13:55
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha valakinek hasznos, leírom, hogy a vállam és könyököm ropogása teljesen elmúlt, a jobb térdem viszont még mindig. Túldramatizáltam a dolgokat.
2016. szept. 12. 11:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és a bokám sem fáj.
2016. szept. 12. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!