Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csigolyatörést szenvedtem...

Csigolyatörést szenvedtem júni.26-án, majd rá 2 napta megműtöttek (többi lent)! Meddig tart vajon a lábadozás?

Figyelt kérdés

június 26-án lóról való leesést követően eltörött két csigolyám! Műtétet javasoltak, mivel a törés instabil volt, az egyik ágyéki csigolyámnak letört mindhárom "lábacskája", arra pedig rátörött a felette lévő. Meg is műtöttek rá 2 napra, minden jól sikerült, pár nappal később haza is engedtrk 4 hét fűzőviseléssel, viszont nagyon sok kételyem maradt! Ha esetleg valaki szintén szenvedett már el ilyen balesetet, akkor megköszönném tudna adni pár tanácsot! :)

Meddig tart a lábadozás, vagyis az a rész, amikor még többet vagyok ágyban, mert nálam ez a szakasz még most is tart, sokat sÉtálok, aközben viselem is a fűzőt, de egyébként pl ülésnél nagyoN idegesít, így inkább fekszem, mert olyankor nem kell viselni! Így a napjaim fele még minig fekvéssel telik! Ez normális?



#baleset #leesés #csonttörés #gerincműtét #csigolytörés #csigolyműtét
2016. júl. 10. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi volt a műtét?

a fűzőtől lehet jobban érzed magad akkor, de már másnap biztos rosszabbul mert gyengíti a hátizmokat

neked kell tudni, mikor mennyit edzel

2016. júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A műtét azért volt, hogy rögzítsék a csigolyákat, hogy jól forrjanak össze! Emiatt betettek 2 titánRudat (17 cm) és 12 csavart! Én sajnos nem tudom, ezért szerettem volna mások tapasztalatát kérni, hogy ő mikor kezdtek el? Majd most fogok visszamenni kontrollra, eddig sajnos semmit nem mondott a doki erről, de majd most kifaggatom!
2016. júl. 10. 14:14
 3/7 anonim ***** válasza:

senki nem tudja mennyit bír a titán.

hason fekve kezd a hátedzést, van időd rákeresni, kb 1 évbe gondolkodj

Ilyen irányba menj:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__7814765-..

https://www.youtube.com/user/JDCav24/featured

2016. júl. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Átnyálazom! Hasznosnak tűnik!
2016. júl. 10. 14:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A műtét fajtája sokat számít a lábadozási idő megállapításához:

Csavaros, vagy lemezes rögzítés?

A teljes rehabilitációs idő kb. fél év, ez azt jelenti, hogy addigra épül fel teljesen a szövet és az izomzat.

A fűző viselése 4-6 hétig javasolt, elhagyni azonban csak fokozatosan szabad!

A fűző viselési ideje alatt is lehet, sőt kell gyógytornázni, hogy abból kikerülve már jobb legyen az izomzat! De csak szigorúan szakember által összeállított gyakorlatokkal!


Folyamatos gyógytorna továbbiakban javasolt, hogy erős maradjon a csigolyák melletti izomzat, a fémrögzítés alatt és feletti csigolya instabilitás elkerüléséhez.

2016. júl. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

A műtét során 2 db 16,7 cm-s titánrudat és 12 db Csavart tettek a gerincemhez. Sajnos a doki, aki műtött semmiről sem tájékoztatott, a zárójelentésben csak annyi áll, hogy 4 hét fűzőviselés szükséges, gyógytornáról sem kaptam semmilyen információt, talán majd a kontrollnál, ami a 4. Hétben lesz, akkor felvilágosítanak. Egyébként a fűzőt csak sétákhoz, hosszabb ülésekhez használom, de evéshez, vagy 5 perces jövés-menéshez nem, mivel sajnos eléggé kényelmetlennek érzem, ráadásul nem Is vettem észre, hogy bármit is tartana, nem simul rám teljesen, csak annyi hogy egyenesen tart. Ez vajon gond lehet, hogy nincs minden percben rajtam? Bár még a 2. Hétben vagyok, így olyan rengeteget nem is vagyok ágyon kívül.

2016. júl. 13. 16:33
 7/7 anonim válasza:
Nekem most van csigolyatörésem, merevítőt hordok, nagyon érdekelne, hogy vagy a műtéted, 1 év után?
2017. júl. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!