Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 3 hete elestem a lépcsőn,...

3 hete elestem a lépcsőn, jobb bokámra léptem rosszul, kicsit fáj még, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 3 hete költözködés végeztével a jobb lábfejemmel rosszul léptem és majdnem kificamodott, amint elestem azonnal levettem a cipőmet, rendesen tudtam mozgani, de persze egyfolytában fájt. Rááltam tudtam menni, természetesen bedagadt amikor ledőltem az ágyra pihentetni, jegeléssel levittük a daganatot, de ez már 3 hete volt, azóta még mindig van benne egy kicsi fájdalom. Előző héten elég sok múzeumba jártunk a nap végére azért éreztem, hogy valamit nem oké. Vezetni tudok mellette rendesen, úszni is, bár a lábaimat nem használom annyira. Járásnál nagyon enyhén fáj. Tudtok rá valami jó kenőcsöt? Akinek volt hasonló és súlyosbodott a dolog az kérem írjon feltétlenül! Köszi!

2016. júl. 25. 13:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem említeni: Tegnap legugoltam, az nem tett neki jót, jobban megfájdult.
2016. júl. 25. 13:25
 2/6 anonim ***** válasza:
Orvos!!!
2016. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Holnap terveztem dokihoz menni, 2-es van rossz tapasztalatod hasonló sérüléssel?
2016. júl. 25. 13:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Én június elején léptem rosszul. Hasonló minden, mint neked. Még mindig érzem, ha rossz irányba hajlítom a bokámat. Kell neki idő, hogy helyrejöjjön. Én richtofitot kentem rá, és felhúztam egy bokaszorítót, vagy fáslizd be, az sokat segít.
2016. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most voltam dokinál, úgy néz ki nem komoly a dolog, valószínű, hogy az egyik ér vette zokon az esésemet és kegyetlenül bedagadt, majd leapadt ugye, viszont az ér ettől még belül nem jött rendbe, kell neki idő. Ahogy mozgatom és pl gugolok az feszíti meg és ettől jobban fáj.
2016. júl. 26. 14:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A leírtak alapján egy bokarándulás történhetett, ami miatt a szalagok, erek enyhén sérülhettek, ezért valóban rendszeres boka átmozgatásra van szüksége. Próbáljon odafigyelni járás közben az egyenletes végig gördítésre (helyes járásra) és guggolásokat is végezzen, helyesen kivitelezve. Ha nem szűnik a fájdalma, forduljon gyógytornászhoz. Ők tudnak ebben segíteni célzottan.


Üdvözlettel,

Szabó Klára

gyógytornász

2016. aug. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!