Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Menjek orvoshoz, vagy felesleges?

Menjek orvoshoz, vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt történt ez a kis baleset. A földön hevert egy matrac. Gumis lepedő volt rajta, de csak a szélein, mert fel volt fordítva. Beleakadt a nagy lábujjam, és így a talpam alá került a behajlított ujjam, de a padlón, mert azonnal ki is szabadult a lepedőből. Úgy fájt, hogy azt hittem, bepisilek. Csak úgy tudtam (fél óra káromkodás után) ráállni, hogy a talpam külső felén álltam, mint alsóban tornaórán. Még mindig így járok rajta, mert fáj. Nincs bedagadva (sőt, először egy kis "horpadás" volt a nagyujjam tövében), nincs lila folt sem, de fáj, ha használom, a nagyujjamat nem tudom teljesen behajlítani és a nagyujjam előtt nyomásra nagyon fáj, meg akkor is, ha pl. hason fekszem az ágyon és lóg a lábam bokától lefelé.


Normál esetben anyuék elvinnének orvoshoz, hogy nézze meg, de most egy ideig nem lesznek itthon (pár nap). A papám el tudna vinni, de ő már elég idős, nem szeretném feleslegesen elvitetni vele magam, csak odafelé legalább 40 perc az út...


Mit csináljak? Elmúlik magától, vagy menjek doihoz?



2016. júl. 29. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha be tudod hajlítani, vagy kézzel mozgatni, akkor törés nincsen. Borogasd, ha van rá módod, és pihentesd..
2016. júl. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jobb ha megnézeted, menjetek el sebészetre, ott megröntgenezik és megmondják, hogy hogyan kezeld.
2016. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz minden képpen.
2016. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A három közúl mindegyik más, úgyhogy beborogatom és várom a további válaszokat. :)

2016. júl. 29. 16:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Sebészet, ha a talpad alá került az ujjad, akkor ott lehet komolyabb sérülés is, szerintem menj orvoshoz.
2016. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Háziorvoshoz egyébként nem tudok menni most, ma délig volt, legközelebb hétfőn rendel, addigra meg valószínűleg jobb lesz a lábam, ha nincs vele semmi gond.
2016. júl. 29. 16:38
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha hétvégén pihentetem és borogatom, ráér a sebészet hétfőn?
2016. júl. 29. 16:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Háziorvoshoz nincs is értelme elmenni, nincs röntgenszeme, csak továbbküldene a sebészetre.

Rajtad áll, hogy elmész-e ma, vagy borogatod és ha nem javul, akkor hétfőn mész el, de ha ennyire fáj, akkor én elmennék ma, hiszen hétvége jön és az ügyeleteken órákat kell várni.

2016. júl. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma sajnos semmiképpen sem tudok elmenni, a nagyszüleim kb. fél óra múlva lefekszenek aludni, nem tudnak tovább fent maradni.


Most próbálom borogatni, de ha ráteszek valamit, az fáj és ég. A hideg vizes törölköző is, a kék zselés fagyasztott izé pedig még jobban. Most beraktam pár percre egy vizes zsepit a mélyhűtőbe, remélem az elég könnyű lesz, hogy ne fájjon. :) (Nem fáj nagyon, de eléggé ahhoz, hogy ne akarjam rárakni a lábamra.)

2016. júl. 29. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!