Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan segitsek az edesanyamon?

Hogyan segitsek az edesanyamon?

Figyelt kérdés
Anyukam egy napon autobalesetet szenvedett, lebenult a bal laba. 16 eves vagyok, lany. Kezdetben nem tudtam elfogadni a dolgot, de rajottem, hogy idaig o nevelt engem. Az elejen kerekesszekben volt es csak sirt, szegyelte magat elottem. Apukam 2 hetente jon haza a munkaja miatt. Segitettem neki mosdoba menni, tisztalkodni, oltozni, mindenben. Ongyilkos akart lenni...nehany napig vele aludtam, mindig a karomban aludt el sirva. Nehany honap utan megtanult ket mankoval jarni, de szegyelt kimenni az utcara. Estenkent elbeszelgettunk a dolgokrol es provaltam ot felviditani, elmondtam, hogy imadom es barmit megtennek erte, de nem segitett, megakart halni. Kihagytam egy hetet a sulibol es minden nap tornaztam vele es segitettem, egyutt foztun, elmentunk bevasarolni, setaltunk egy parkban...a nap vegere egy kicsit jobb kedve lett, de este megint jottek a nehezsegek...az egy het kihagyasbol ket het lett. Csak tornaztattam a labad, probaltam segiteni, hogy hogyan tudjon ujra jarni, az orvosok lemondtak rola. Egyik nap elmentem vele az uszodaba, ahova jarok, ahol a vizben ujra "jarhatott". Idonkent jol erzi magat, de belul ossze van torve mar 11 honapja. Egesz nap beszelgetek vele, megolelem, megpuszilom vagy csak megsimogatom. Hogyan segithetnek rajta?

2016. aug. 3. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nézzen a neten hasonló oldalakat, nagyon sokféle edzést tud csinálni, a testépítős oldalak jobbak, mint a gyógytornászos dolgok, álljon át az agya a tanulásra, ez le is foglalja.
2016. aug. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jelen esetben a gerincvelo serult, nincs esely gyogyulasra az orvosok szerint, akik voltak olyan hulyek, hogy ezt bebeszeljek neki is...de szerintem kezdi feldolgozni, mert ma o jott oda hozzam es hozta szoba a tornat (eddig utalta), meg elmondta, hogy ezt nem nekem kene csinalni vele, de ezt sokszor elmondja, ilyenkor csak megolelem vagy elmondom, hogy o nevelt fel es igenis kell a gyereknek is gondoskodni a szeretteirol. Elbeszelgettunk arrol, hogy igenis meg fog gyogyulni es tornaztunk megint, de mar a netrol. Koszi kedves elso :))
2016. aug. 3. 20:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezeket nézze:

[link]

[link]

Súlyzó, gumiszalag nélkül kétlem, hogy tudna edzeni.

A testépítők is csak naponta fél órát edzenek, az a fontos, hogy minnél kevesebb ismétléstől elfáradjon, kb 4x8.

Azért is fontos edzeni a teljes testet, hát, bicepsz, tricepsz, váll, vádli, comb mert mankó segítséggel azért tudni kéne járnia akárhova, csak ehhez kell minden izom.

2016. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszi, vacsora elott meg feladatoztunk, de az a baj, hogy 11 honapja semmi javulas, pedig jartunk gyogytornara es terapeutahoz is a lelki problemak miatt...az elejen kerekesszekkel mentunk ki, de csak ha nagyon piszkaltam vele, az is 10-15 perc volt...ma foztem vacsorat es utana odajott hozzam es elhivott setalni, ami mar 40-50 perc volt. Ma nevetett eloszor a 11 honap alatt! megbeszeltuk, hogy holnap elmegyunk egy cukraszdaba, aminek nagyon orulok. :) Most fekudtunk le, mar ma nem sirt. Befonta a hajam, azota eloszor (nagyon szepen tud fonni) es elmondta, hogy szeretne visszamenni dolgozni (vallastanarno...a gyerekek rengeteg erot adnak neki)
2016. aug. 3. 21:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak annyit szeretnék mondani, hogy remek lány vagy és kitartást mindannyiótoknak. Kerekesszékben azért lehet teljes életet élni, de persze biztos nehéz eleinte elfogadni.
2016. aug. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom, probalok eros maradni. :) Szerintetek miket mondhatok neki, hogy lelkileg is felepuljon? A mai nap vege eleg jo volt, holnap delelott megyunk el sutizni, utana pedig tornazunk (egy gyogytornasszal, hazhoz jon)...felek, hogy este megint kiborul valami miatt, probalom ovni mindentol...kezdetekben, mikor elkezdte hasznalni a mankokat, akkor elesett, es kikeszult, most is nehezen meg a lepcsozes. Tudnatok valami programot mondani holnap delutanra?
2016. aug. 3. 22:40
 7/11 anonim ***** válasza:

én mondom, a gyógytornászt felejtsétek el. Elhiszem, hogy nehéz megérteni, mert te még fiatal vagy, ő meg már nem.

Attól nem lehet izmosodni, a nőknek amúgy is nehezebb.

Mondjuk nézzétek meg a

testépítés feketén fehéren youtube on, hogy ne idegenkedjetek a normális edzéstől.

Vagy a gattaca filmet, az egy emberről szól, akiről az orvosok lemondtak.

2016. aug. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszi, ha lesz kedve akkor szerintem megnezzuk. Mostanaban uszni szoktunk, azt o is elvezi...:) most nem kell azt gondolni, hogy versenyt uszunk egymassal, kezdetben csak ult a medence szelen es bele logatta a labat, mostanaban be is jon a vizbe, ha nyaggatom :) Nagyon szeretem, es imadom pont igy amilyen, de nem tudja elfogadni magat. Ha ez szamit, 35 eves..(fogadott gyerek vagyok...de ezert meg soha nem vesztem ossze vele). Ti az o helyeben mire vagynatok? Mit ereznetek? eletcel?
2016. aug. 4. 00:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Az úszás, séta, nem izmosít. Amúgy minden úszást végig kicsit behajlított könyökkel kell csinálni.

Mindenki azért edz, hogy saját magát legyőzze, 2kg után váltani 3kg osra és így tovább.

Ha ő utánanéz, elmondhatja neked, vagy oszthatja az észt a gyakorin.

2016. aug. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. Ma elmentunk ugye sutizni, ami egy kicsit messze van. Mar keszitettem a kerekesszeket, de o azt mondta, hogy nem kell, mert setalni fog. Ennek elegge orultem. Az egy oras gyogytorna utan pihent, de most elmegyunk terembe (ma meg kedden szoktunk). Ma lattam az arcan, hogy egy kicsit boldog...majd este fele filmezunk. Holnap be kell menjen a suliba, megbeszelik, hogy mikor kezdi ujra.....mikor leultem a laptop ele ramentem az elozmenyekre (tegnap kajakat neztem es meg akartam nezni meg egyszer a recept miatt) es lattam, hogy nehany gyogymodra/gyakorlatra rakeresett, ezt nem mondtam meg el, de ez jo hir. :)
2016. aug. 4. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!