Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kinek mi a tapasztalata?...

Kinek mi a tapasztalata? Könyöktörés után mikor mentetek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy hónapja, hogy eltört a könyököm - megbotlottam egy kábelba a melóhelyen és ráestem a bal kezemre. A balesetet elismerték, 3 hétig gipszsínben volt a kezem, ezt a múlt héten csütörtökön vették le, utána adtak egy beutalót gyógytornára (15 alkalomra). El is mentem kövi hét kedden - akkora tudtak időpontot adni - viszont mikor odamentem kiderült, hogy én nekem nem abba az időpontba kéne mennem, mint amit a telcsiben mondtak (kedd, csütörtök du.-n), hanem egyéni csoportba kéne járnom de.-t. El is mentem a kövi napon de.-t, viszont a gyógytornász ott azt mondta, hogy azért ő szeretné, ha eljárnék a du.-nira is (csukló torna). Mondtam neki, hogy nem szeretnék, mert hogy elsődlegesen nem azzal van a bajom és nem az akadályoz abban, hogy visszamenjek dolgozni, hanem a könyököm, mivel a kezemet nem tudom behajlítani. (a kinyújtás már majdnem 100%-osan megy szerintem, de az sem tökéletes még), vagyis mondhatom nyugodtan, hogy a mozgatása nem megy. Az a gáz hogy ha csak de.-i tornára megyek (15 alkalom) az több hét, mivel a péntek az nekik változó.

A kérdéseim a következő:

- ki mikor ment vissza dolgozni ilyen baleset után?

- azt mondta nekem az sztk-s, hogy ez a 15 alkalom ez csak sablon, mindenkinek ezt adják ki, de a rehab lehet akár 1,2 v. akár 3 hét is. Mi van akkor ha mondjuk úgy érzem, hogy a 12. alkalomnál már képes vagyok a munkára és visszamegyek dolgozni, vagyis nem használom ki a 15 alkalmat, a 100%-os táppénztől nem esek el emiatt, arról is szoktak ilyen munkahelyi balesetnél igazolást kérni v. nem? V. ez melóhelytől függ? (mikor bent voltam a melóhelyen a röntgen papírom leadásával, nem mondták nekem, hogy majd a gyógytornáról is kell vinnem valamilyen igazolást v. bármit)



2016. aug. 11. 07:36
 1/2 Anowind ***** válasza:
Elég idejét múlt a kérdésed már, de talán tudsz nekem segíteni. Meggyógyult a kezed? Ha igon, mikor? Mit érzel ma? És a legfontosabb: mikor tudtad -ha tudtad- teljesen terhelni mint azelőtt?
2018. júl. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Jobban vagytok már? Nekem is könyök törésem van, orsó törés. Meddig volt rajta a gipsz.?
2022. márc. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!