Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Combnyaktörés után miért kell...

Combnyaktörés után miért kell vér?

Figyelt kérdés
Édesapámat combnyaktöréssel operálták.Ma meglepődtem mikor érdeklődtem utána és mondták hogy vért kap.Megijedtem,de azt mondták hogy ez természetes dolog és hogy fiatal betegeknél is szoktak műtét után vért adni.Ez valóban így van?Dokival még nem tudtam beszélni.

2016. aug. 11. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Vert akkor adnak ha tul sok vert veszit az ember.
2016. aug. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a műtét után azt mondták hogy zökkenőmentes volt a műtét.Ezért is ijedtem meg ma mikor mondták hogy vért kap.3 napja műtötték.Aggódok!
2016. aug. 11. 09:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nagy probléma lenne,tudnál róla! Nyugodj meg!
2016. aug. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtatást!Jólesik!
2016. aug. 11. 09:43
 5/7 anonim ***** válasza:
A comb körül rengeteg nagy artéria és véna van, egy szövődménymentes műtétnél is túl sok vért veszít az ember, így rutinszerűen adják. Nem szabad megijedni, valószínűleg semmi baj, egyszerűen ekkora nagy műtétről van szó. Jobbulást apukádnak!
2016. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó kívánságot és amiket írtok!
2016. aug. 11. 11:31
 7/7 anonim ***** válasza:
.....műtétnél ugye felvágják az ember testét, ami tele van erekkel, így aztán elkerülhetetlen a vérveszteség. Ráadásul ha csontot operálunk, az van a legbelül, így az artériák is útban vannak. Artéria átvágása meg ugye klasszikus út a halálhoz (méteres sugárban spriccel a vér). Az orvosok nem mészárosok, tudják, mit csinálnak, de így sem elkerülhető a számottevő vérveszteség.
2016. aug. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!