Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha valaki tanár szeretne...

Ha valaki tanár szeretne lenni és eléggé sejpít (s, sz, ty hangok) az nagy hátrány?

Figyelt kérdés
2016. aug. 11. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
A gyerekek visszaélhetnek az ilyennel.
2016. aug. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az előzőnek igaza van, ugyanakkor vannak kivételes esetek: ha koreai, vagy japán nyelvtanár válna belőled. E két nyelv anyanyelvi beszélői ugyanis sejpítve ejti az S, CS, DZS -szerű hangokat (talán még van pár így ejtett mássalhangzójuk), más szóval dentálisan.
2016. aug. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szépen beszélni is meg lehet tanulni. Olvasgasd a Ciceró életútját, aki beszédhibáját kigyógyítva, ékesszóló szónokká vált.
2016. aug. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az előnyére is fordíthatja. Fel kell vállalni, egy kis önirónia például. Én az illető helyében azért felkeresnék egy logopédust és véleményeztetném a dolgot, hogy mennyire lehet korrigálni. Abban az esetben tudom elképzelni, hogy komolyabb hátrány, ha valamilyen idegen nyelvet szeretne tanítani, ahol elég fontos, hogy tisztán és érthetően ejtsen mindent, de szerintem a selypítés tipikusan jól javítható, ha foglalkoznak vele.
2016. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Attól függ. Tanító biztos nem lehetnél, mert nem mennél át az alkalmasságin. Érthető, a gyerekek szívják magukba a tudást, még tanulnak beszélni is és fontos, hogy megfelelő példa legyen előttük, ne a rosszat tanulják.

A tanári szakoknál is van, ahol az alkalmasságin nem mennél át. Egy nyelvtanárnál biztos szempont, mateknál kevésbé lényeg talán, tájékozódni kell.

Persze ez függ a beszédhiba mértékétől, lehet csak te gondolod nagy dolognak, más meg észre sem veszi. Érdemes egyébként beszédtanárhoz járni, valószínűleg lehet javítani rajta.

Az, hogy a gyerekek gúnyolódnak... hát istenem. A pálya szépségei, ha nem emiatt kapod a gúnyneved, akkor a hajad, az ósdi zenei ízlésed vagy akármi más miatt. Kevésbé szempont. A gyerekek gonoszak. :D

2016. aug. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Szeder Katalin ***** válasza:
Ha komoly beszédhibád van, keress, lehetőleg TB, ha nem lehet, maszek logopédus pszichológust,és járj hozzá. Én a raccsolásomat 19 éves koromban negyedév alatt ezzel a segítséggel megszüntettem.
2016. aug. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A gyerekek tuti fognak emiatt cseszegetni meg kiröhögni,de ha ugy vsinálsz,mintha ez téged nem zavarna és nevetsz velük,akkor semmi gond. Semmiképp ne látszodjon rajtad,h ez zavar téged
2016. aug. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tegyük hozzá: javaslom, NE alázkodj meg, NE engedj hülyét csinálni magadból, kedves kérdező, akkor se, ha együtt nevetnél a gyerekekkel a saját problémádon.


Szóval legyen tartásod, és magabiztos öniróniád, na meg ugye nem kell állandóan poént csinálni a testi, vagy más, hasonló hibából, legtöbbször ne figyelj oda, ha gúnyolnak, bár helyzetfüggő.

2016. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Szerintem vicces és szeretni fognak a gyerekek emiatt. Persze attól függ hogy állsz hozzá, ha elnevetik magukat és te végigpofozod őket akkor nem vagy alkalmas tanárnak.
2016. aug. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Darton81 válasza:
Mondjuk nyelvtan tanárnak elég nagy hátrány! :)
2016. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!