Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért érzem úgy hogy hátrány...

Miért érzem úgy hogy hátrány nekem a tanárok példálózása?

Figyelt kérdés
A nyáron szakmunkás vizsgáztam. Most szeptemberben Elkezdtem az érettségit. Nem külön osztályt alkotunk azokkal, akik most jöttek szakmunkásból, hanem azok közé vagyunk besorolva, akik alapból gimnáziumba kezdtek. Eleinte nehezen ment a tanulás, de szerencsére azóta sikerült sokat fejlődnöm, a jegyeim is jók. Van néhány osztálytársam, akik nem szívlelnek engem (meg semelyikünket akik most jöttek) és állandóan teszik ránk a megjegyzéseket. Nagyképűek, és gyenge tanulók is. Sokszor van, hogy több tanár is velem példálózik hogy nézzétek meg, ő meg tudja tanulni, ti nem? Meg szorgalomból vehetnének példát rólam. Ilyenkor persze kapom, hogy persze, a kis nyálgépnek jár az ötös, meg ehhez hasonlók. Valamennyire büszke vagyok magamra, de ezekkel a példálózásokkal úgy érzem, mintha a többieket is kigúnyolnám, valahogy kicsit bűntudatom is van.

2015. okt. 22. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Mert szar az a tanár, soha nem egymáshoz kéne a dikákokat egymáshoz... Kérd meg a tanárt, hogy ne tegye ezt, mert téged hoz kellemetlen helyzetbe és félreértik a többiek, magadnak tanulsz, nem pedig, hogy ilyen példa legyél.
2015. okt. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az osztálytársaid megítélése szempontjából sokat nem számít, ha a tanár veled példálózik. Ez semmiképpen ne törje meg a lelkesedésedet! Az osztálytársaid úgyis találnának valami kifogást, hogy miért nem kedvelnek.
2015. okt. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt olyan, hogy a matektanár velem példálozott, mert az egész osztály 2-es volt matekból, én meg 4-es. Engem nem cseszegettek emiatt a többiek, csak hülyén néztek rám. Bár tény, hogy semmi másból nem voltam jó, csak matekból, mert azt nem kellet tanulni. Elég volt csak megérteni.


Matek dolgozat előtt a többiek kétségbe esetten rohantak hozzám, hogy mondjam meg hogy kell megoldani egy-egy feladatot. Megpróbáltam elmagyarázni leegyszerűsítve amit tudtam, de kevés volt az idő, mert óra előtt volt kb 5 perc erre. Így szerintem nem sokat segített rajtuk a dolog.

2015. okt. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

"bűntudatom is van"

Gratulálok.

"büszke vagyok magamra"

Gratulálok, tudsz tanulni, mint minden baba.

Kikéne osztanod őket párszor. Hátha észreveszik magukat. Ok nélkül féregnek lenni hiperszánalmas.

2015. okt. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért vagyok büszke magamra, mert nekem nem volt három évig se matematikám, se idegennyelvem meg ilyenek és nagyon sokat felejtettem. Bűntudatom meg azért van, mert úgy érzem, hogy a tanárok velem akarnak példát mutatni azoknak is, akik nem rossz tanulók, meg rendesek velem.
2015. okt. 22. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!