Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Méh csípett meg tegnap és még...

Méh csípett meg tegnap és még mindig fáj?

Figyelt kérdés
Tegnap megcsípett egy méh, de a lábfejemen, felül. Tegnap kentem rá Fenistilt, elmúlt de estére megint fájt és még ma is fáj ha rálépek a lábamra vagy ha hozzáérek. Be is van dagadva/pirosodva egy nagyobb területen. Már többször is csípett meg méh/darázs és eddig nem tűntem rájuk allergiásnak. Lehet, hogy csak azért fáj, mert a lábamon van?

2016. aug. 26. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. aug. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 acelsziv ***** válasza:
100%
még pár napig fájni fog aztán őrülten viszket. Ez normális. De nagyban függ attól, hogy hol szúr meg. Van ahol nem is dagad fel, máshol meg piszkosul fel tud.
2016. aug. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pár napig normális a fájdalom. Jegeld, hátha segít.
2016. aug. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha valóban méh volt és nem darázs, akkor nézd meg nincs-e benne a fullánkja, ezt ki kell szedni, mert begyullad, utána jódozd be és borogasd.
2016. aug. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) És biztos, hogy méh volt, mert láttam is és a fullánkja is bennem maradt amit rögtön kiszedtem.
2016. aug. 26. 15:04
 6/7 szabóméhészet ***** válasza:
50%

13évesen kezdtem méhészkedni.most vagyok 43éves.kezdő gyerekként sok-sok méhészt felkerestem.mivel nagyon sok méhészkönyvet kiolvastam,az elmélet megvolt,hanem a gyakorlat nuku...végül 3 méhészhez jártam rendszeresen.ez 1986 tavasza,előtte méhe 1x csipett meg talán 8-9 éves koromban.emlékszem öreganyám dörgölte a helyét én meg bőgtem mint a hülye...

Nos,első nap megboldogult Mesteremnél,1hónapja temettük szegényt 87 éves korában."gyere gyerek,átnézzük a méhéket" mikor meglátta hogy én arcvédő,kesztyű... "na gyerek,te az én méheimhez kesztyűben nem érsz hozzá,a kezed,az ujjad a szerszám,itt érezni,fogni kell,a méhe szelid állat,te itt nem vaditod fel kesztyűben" le is parancsolta rólam a kesztyűt.

Másik méhész,2009-ben temettük 92éves korában,na nála kaptam meg a kezdő csipést.ő se engedte a kesztyűt,arcvédő ok,de a kéz szabad legyen.nos,bokáncsipett egy méhecske...látta rajtam hogy felszisszenek,és annyit mondott: "akkor a tűzkeresztség megvolt,átestél rajta,folytassuk"

a 3. méhész 1987-ben már a 90 felé járt."gyerek,te az én méhéimhez se arcvédőben,se kesztyűben nem közeledhetsz,tanuld meg a méhe érzi ha szeretik vagy félnek tőle"


sokáig,a 90-es 2000-es évek elején feltettem a tüll méhészkalapot,ami amúgy egy utálatos dolog,mert kiszakad a legelső szóra,szóval értelme nincs.tavasszal,mikor még 15-18fok van és muszáj csinálni a legelső vizsgálatokat,akkor még rajtam van egy melóskabát(mert fázok) amúgy normálisan,rövidujju polo(nem tud alábujni a méhe,tehát félelmében nem csip) szafarikalap arcvédőháló nélkül(árnyékba van a szemem,mert a támadó méh a csillogóra támad mint a stuka vadászgép) és elmondhatom,idén 70 kaptár,azaz kb 2,5millió méh mellett ha 100 megcsipett akkor sokat mondok.annak fele is miattam volt,mert véletlen odanyomtam munka közben a keretléchez és megcsipte az ujjam.


szóval elmondható hogy a kutya,a ló,a cápa sokkal veszélyesebb állat mint a dolgát végző méhecske.a gyűjtő méh a virágon nagy ivben lexarja ha valaki körülötte van.


a méhek nem birják a fűnyirót,a benzinest(rezeg)mivel a közel 100méteres kaptársor előtt is kell füvet nyirni,ezt általában este teszem meg(már beültek,de a kijáróban ott az őrség),ma pl egy azaz egy szem se támadott meg...


szóval a méhcsipés max 3percig fáj,kellemetlen ha izületbe trafál,körömágyba,orrcimpába,de kis semmiség.katonadolog ahogy szoktuk mondani.

2016. aug. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, de aki allergiás rá, annak azért már nem kis dolog ez. Én mondjuk nem vagyok allergiás a csípésre, de durván bedagadt az egész lábfejem harmadnapra, vörös volt, viszketett, fájt, égett... Este orvoshoz mentem, hogy megmutassam normális -e ez, ott kitisztította a csípés helyét, majd felírt antibiotikumot, kenőcsöt, hogy polcoljam fel a lábam alvásnál. Ha másnapra rosszabb lesz, menjek vissza. Na, én az antibiotikumot nem kezdtem el szedni, mert úgy voltunk vele, hogy méhcsípésre azért az csak nem kell, hisz nincs semmi más bajom. Krémmel bekentem és felpolcoltam éjszakára és mára már jobban néz ki. Még mindig vörös de kisebb területen, viszketés sajnos nem múlt el, de már kevésbé fáj. Szerintem még 1-2 nap és a dagadás is lemegy. (Remélem, mert így még a cipőmbe se fér a lábam).

De a csípése a méhnek tényleg csak 3 perc kellemetlenség volt, csak hát ami másnaptól tart még mindig, az nem a legjobb. :)

2016. aug. 28. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!