Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi lehet a baja a térdemnek?

Mi lehet a baja a térdemnek?

Figyelt kérdés
Pár napja edzésen megsérült rohadtul fájt alig tudtam rá álni. Voltam vele dokinál azt mondta hogy pihentessem és majd elmúlik.Már rá tudok állni ugyahogy de nemtudom teljesen kinyujtani ha ki is nyujtom elpattan valami vagy kiugrik nemtom. Behajlítani meg csak félig tudom. Hordok térdrögzítőt meg pihentettem de mikor fog ez elmulni? Meg meg anyi hogy ha log a lábam akkor is faj lüktet vagy nemtom de elviselihettő a

2016. aug. 29. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem is röntgenezték meg?

Ez akár meniscus szakadás is lehet - de nem akarlak ijesztgetni, lehet, hogy csak egy zúzódás (ennek eldöntésére kell a rtg).

A kattogó térd a porcfelületek elmozdulásának a jele, ez egy egyszerű csontkovács fogással helyretehető, HA nincs sérülve ízületi képlet.

2016. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de meglett röntgenezve
2016. aug. 29. 15:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugy tudom a rontgen csak a csontokat mutatja ! Menj vissza mert lehet hogy szalagal van baj, mond el a panaszokat aztan elkuldenek ultrahangra vagy mri re !
2016. szept. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Ugy tudom a rontgen csak a csontokat mutatja !" - Nem. :) A porcok is látszanak, homályosan még a lágyabb szövetek is. Különben hogyan diagnosztizálnának TBC-t mellkasi röntgennel?
2016. szept. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Annta ***** válasza:
Én tudom mi a meniscus szakadás, átéltem. Azt javaslom, mindenképp szerezz nagyon hamar beutalót MRI-re! Az megmutatja, mi van a porcokkal. A röntgen kutyafüle, a csontra specializálódott, azt mutatja ki, hogy nincs törés. És mozogj, amennyire tudsz, feszítsd-ernyeszd az izmaidat, nehogy sorvadni kezdjenek. Tudom, miről beszélek.
2016. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Valóban akár a meniscus porcok is sérülhettek, de ez könnyen kiderülhet egy mozgásvizsgálatból a tesztek során, ha elmegy egy gyógytornászhoz. Magától nem fog meggyógyulni, legalábbis annyira nem, hogy teljes legyen a terhelhetősége újra.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2016. szept. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!