Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi történhetett a lábammal?

Mi történhetett a lábammal?

Figyelt kérdés

Áprilisban tesi órán 100m-es sprint után éreztem hogy fáj a lábam ágyék fele és picit sántítottam is rajta,először azt gondoltam hogy meghúzódott vagy valami ilyesmi így nem mentem orvoshoz..Utána eltelt 1-2 hét és a helyzet egyre rosszabb lett,egyre jobban sántítottam aztán egyik nap táncórán már nem tudtam rendesen csinálni a dolgokat és örültem hogy meg tudok állni a lábamon.

Ezután elmentem dokihoz és megröntgeneztek.Az orvos azt mondta hogy szalagszakadásom van és egy hetet pihentetni kell és ha nem javul akkor műteni kell (?)

Másnap kiderült hogy nem szalag hanem izomszakadás..Jó ebben maradtunk...Kontrollnál az orvos ráírta a röntgenre hogy törés,a lapon meg az állt hogy csigolyatörés...na most ha nekem elöl fáj a lábam hogy lehet csigolyatörés???Megjegyzem hogy a doki nem volt százas..

Kaptam felmentést tesiből és elvileg még gyógyul azonban most hogy elkezdődött a suli ismét tesizek és megint érzem hogy fáj és nem úgy működik mint eddig..Menjek vissza az orvoshoz?Nektek is volt már ilyesmi?Mit csináltatok?



2016. szept. 8. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el másik dokihoz és vidd magaddal az eddigi leleteidet.
2016. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csigolyatörés???? Azzal nemigen mászkálgatnál szerintem. Amúgy fájhat a lábad a gerinced miatt, de abból, amit leírtál, nekem nem úgy tűnik, hogy normálisan diagnosztizáltak.

Most vagy izomszakadásod van, vagy szalagszakadásod, vagy a gerinceddel valami. Mindegyik elég ok, hogy ne tesizz. Viszont kellene egy normális diagnózis, úgyhogy én is azt mondom, hogy menj el egy másik ovoshoz, lehetőleg szakrendelésre próbálj bejutni, legyen az ortopédia, reumatológia vagy neurológia, ezeken foglalkoznak ilyen jellegű problémákkal, viszont háziorvosi beutaló szokott kelleni hozzájuk. Vagy szerzel beutalót, vagy esetleg elmész magán úton, pénzért egy szakorvoshoz.

2016. szept. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van a röntgen felvételről leleted? Azon mi van? Mi a szöveg?

Másold be ide

2016. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondtam a tesi tanáromnak hogy ha csigolyatörésem lenne akkor nem hiszem hogy tudnék vele járni is nemhogy még tesizni mellé...

A szalagszakadást nehezen tudom elképzelni mivel nekem ott fájt ahol van az a kis kiálló rész a medencénél,azon a területen..Erre még nem gondoltam hogy a gerincemmel lehet valami és nehezen tudom elképzelni mivel elöl fáj a lábam és nem a hátsó részen de nem elképzelhetetlen...Nem éreztem semmit futás közben,sem azt hogy ugrott volna,sem azt hogy elszakadt volna,még reccsenést sem hallottam.Szerintem sem diagnosztizáltak rendesen és mindenképpen el akarok menni másik dokihoz is.Sport orvoshoz is lehet ezzel menni?

2016. szept. 8. 18:23
 5/6 A kérdező kommentje:
igen van leletem de nem tudom hová rajtuk de majd előkeresem és bemásolom.
2016. szept. 8. 18:25
 6/6 A kérdező kommentje:
Raktuk*
2016. szept. 8. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!