Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit csináljak a lábammal? Mi...

Mit csináljak a lábammal? Mi lehet vele? Ha elmegyek orvoshoz, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Tegnap este belevágtam a lábam a biciklimbe. Kétszer. Mikor szálltam lefelé. Igen, szerencsétlen vagyok, igen, nagyon, tudom. Na és pont a csontkinövésem, és a körülötte lévő részt vágtam oda, ami a térdem alatt van. Kb fél óra múlva kezdett el fájni, egyre jobban. (A csontkinövés alatti rész, de csak ha megnyomom, maga a csont, a térdem alsó része, kicsit bal oldalt és a térdhajlat bal oldala) Kinyújtani sem tudtam, ráállni meg pláne. Aztán mamám bekente sósborszesszel (?) és bekötötte. Ez volt kb. 11 órakor. Ezután lassan enyhülni kezdett a fájdalom, mozgattam, rá tudtam állni. Éjfél körül bevettem egy fájdalomcsillapítót is.

Mindössze 5 órát aludtam (sőt, kevesebbet) mert most megint fáj (néhány másodpercenként belenyílal aztán fáj folyamatosan és elmúlik kb 1 másodpercre) és nem tudok aludni. Nemsokára bemegyek mamához, hogy kenje be megint, de nem lehet ebből valami bajom? Mindenképp el kell menni orvoshoz, ezt tudom. De mire számíthatok? Mármint a leírtak alapján mi lehet a lábammal? Na meg mit csináljak vele? Próbáljam mozgatni, vagy inkább hagyjam pihenni és csak akkor mozgassam, ha nagyon muszáj?



2016. aug. 14. 07:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ne aggódjon ennyire. Borszesz helyett pedig jegelje az adott területet. A beütés következtében zúzódhatott a terület, vagy begyulladhatott a csonthártya, aminek idő kell, hogy meggyógyuljon. Ha tudja mozgatni a lábát, nincs miért orvoshoz forduljon. Legyen kicsit türelemmel, és jegelje, mozgassa át fekve, sétáljon, biciklizzen, ami jól esik. Nincs szükség teljes kímélésre.


Üdvözlettel,

Szabó Klára

gyógytornász

2016. aug. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tim Ravel válasza:
Vágd le egy bárd al,egy suhintassal, ennyi!
2019. jún. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!