Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szabad mozgatni, hajlítani a...

Szabad mozgatni, hajlítani a a varrott sebet?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom,akik biztosak benne.Nos megműtötték a térdem,széltébe olyan 5cm-es sebet vágva,majd összevarták.A damil még benne van,viszont gyógyul a seb.Pihentetem,nem állok rá,nem hajlítom,nem terhelem.Félek szétnyílik.Viszont az is aggaszt hogy mikor próbálom óvatosan hajlítani,akkor nem tudom.Kell/szabad e tornáztatnom,vagy csak varratszedés után? Nagyon félek hogy lebénulok,mert picit lilásabb a színe,mint a másik lábamnak.Orvosom hiába is kérdezném,mivel úgy raktak ki a kórházból hogy az orvosom nem láttam csak a zárójelentést nyomták a kezembe.

2016. szept. 12. 04:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Óvatosan szabad, sőt kell is mozgatni, jót tesz a seb gyógyulásnak. Ha kicsit fáj is, az nem baj.

műtétek után, különösen, ha a lábadat műtötték, minél előbb lábra kell állni és mozogni, amennyit tudsz, hogy ne lgyen trombózisod.

erősen terhelni, feszíteni nem szabad. sima lábraállás, óvatos lépegetés nem számít nagy terhelésnek, guggolás az már igen, ez utóbbit csak később és nagyon óvatosan csináld.

jobbulást!

2016. szept. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm,trombózist hálistennek nem kapok,mert hasba kell injekciózni véralvadásgátlót.Akkor picit mozgatgatom,rálépni nem merek még.
2016. szept. 14. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!