Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A klasszikus cirkuszi erősembe...

A klasszikus cirkuszi erősemberek hogy bírtak olyan brutális súlyokat mozgatni. és néhány ember hogy tud acélt hajlítani puszta kézzel?

Figyelt kérdés
2012. dec. 11. 13:10
 1/6 -Fremen- ***** válasza:

nem tudom pontosan mire gondolsz, mert ez függ az acél és az ember tulajdonságaitól is.


de pl testépítőknél erősen közrejátszik a genetika is. a cirkuszba általában olyan embereket válogattak, akik eleve különleges testi adottságokkal rendelkeztek. pl törpenövésűek, óriások, stb... De pl ma is léteznek olyan emberek sportolók is, akiknek a szervezete pl képes lebontani a tejsavat (sosincs izomlázuk). Erre születni kell, de sok ember magasabb szintre fejleszthetné magát több önfigyelememmel. Lásd shaolin szerzetesek.

2012. dec. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pár évtizedes következetes erőedzés.
2012. dec. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tehát ezek az emberek is csak lejártak a konditerembe fekvenyomni meg hasonló gyakorlatokat végezni?

Nem valami csodaszerre gondoltam, de azt hittem ennél több kell, elvégre élőben egy kondiban sem láttam még olyan embert akik ezeket csinálják. Pl. akik foggal elhúznak egy repülőt... ők is csak gyúrnak, normális - szokásos - súlyzós edzésekkel erősítenek?

2012. dec. 11. 16:04
 4/6 anonim ***** válasza:

akkoriban nem igen voltak konditermek.

saját testsúllyal dolgoztak rengeteget,kettlebellel,és különböző szabad súlyokkal,tárgyakkal.

és persze tudták,hogy az erőért felelős izomzat olyan helyeken van,mint a gerincfeszítő a marok és további nem túl divatos helyeken.

de van a témáról szóló pár könyv.

2012. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 -Fremen- ***** válasza:

Elmagyarázom érthetőbben:

Az edzés formája szerintem nagyban nem különbözik egy átlagos erőedzéstől, mint ahogyan minden testalkattól függetlenül létezik egy "tökéletes" edzési terv. Viszont genetikai adottság kell hozzá, mert a tökéletes edzési tervre illetve az erőpróbákra másképp reagálnak különböző testalkatok.

Egy hasonlattal élve: téglából és vasbetonból is lehet ugyanolyan tervek alapján épületet készíteni, de az utóbbi erősebb lesz.


Csak hogy egy szélsőséges példát mondjak, tudtommal azt semmilyen edzéssel nem tudod elérni, hogy a szervezeted lebontsa a tejsavat az izmaidban, vagy hogy egy centis koponyavastagságod legyen.

Ajánlom a Stan Lee's Superhumans dokumentumfilmsorozatot.

2012. dec. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A tejsavat folyamatosan bontja a szervezet, maximum abban lehet különbség, hogy milyen gyorsan.
2014. márc. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!