Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » SOS, Ajkam alján kisebb...

SOS, Ajkam alján kisebb felületi sérülés után nem a sima bőr nőtt vissza, hanem mintha az ajkam része lenne, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hideg kicsíphette és ki volt dörzsölve, én hülye pedig nyelvvel maceráltam, néha (önkéntelenül) ujjal is piszkáltam. Enyhén ki volt sebesedve, semmi vészes, de mikor a varrat rész lehámlott, alatta a bőr most ugyanolyan mintha az ajkamhoz tartozna, és rohadtul zavar, mert messziről nézve úgy néz ki mintha herpesz lenne. De nem sebes, közelről nem néz ki annak, tényleg egy az egyben olyan a felülete mint az ajkamnak. Két hete volt ez, azóta pár naponta keletkezik rajta ilyen kis elszáradó felület, mintha próbálna begyógyulni és visszaállni a régire, de mikor lekerül róla ez a réteg, alatta megint olyan, nagyon zavar most már.


Valakinek volt már hasonló? Milyen vitamin vagy más táplálék segíti elő az ajkak regenerálódását? Utánanéztem, tényleg nem úgy néz ki (és nem úgy viselkedik) mintha herpesz lenne, ha válaszoltok és azt is megemlítitek, légyszi ne csak arra mondjatok meg hogy bőrgyógyászhoz menjek (tervezem amúgy), de addig is, gyakori az ilyen? Felszívódhat pár hónap alatt?


Mert ha hosszútávon elmúlik akkor nem zavar, meg tudom, nem a világ legnagyobb problémája és baráti társaságban is látták mikor még csak ki volt dörzsölve, nem húznak érte, de nem vagyok kapcsolatban és így ismerkedni nagyon nehéz lenne ha örökre megmarad. :(



2016. okt. 18. 20:27
 1/1 anonim ***** válasza:
El fog mulni, csak meg uj a bor es vekony. A cink, e-vitamin segit. Herpesz utan is sokara mulik el a pirossag.
2016. okt. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!