Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gennyes dagadt piros a labujja...

Gennyes dagadt piros a labujjam mit tegyek?

Figyelt kérdés
Edzesen,szetrugtam a labujjam (sebesre) ez meg nemis akkora baj,de azota 2x nagyobbra dagadt,tuzvoros es gennyezik,kentem mar aloeveraval de semmi,mozgatni nemtudom a seb miatt a cipo nyomja,de mit csinaljak,hogy megjavuljon? Orvos?

2016. okt. 19. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Sebészet, még mielőtt elfertőződik. Aloe Vera helyett antibiotikum tartalmú kenőcs kellene (Tetran, Bactroban), de feltétlenül az orvos legyen az első.
2016. okt. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is tedd a lábadat egy nagy lavór meleg vízbe. Ha van otthon Neomagnol tabletta, akkor tegyél bele, ez kisebb sebekre is használható fertőtlenítő.


Ha kiázott a seb, szárítsd meg a lábadat és fertőtlenítsd a sebet (nekem az octenisept vált be, de hát ilyenkor ami van otthon, azzal - akár használhatsz vodkát, pálinkát is). Ezután kötözd be, hogy a seb ne akadjon bele semmibe és a lábujjadat a mellette lévő lábujjhoz leukoplaszttal ragaszd hozzá (tekerd át a két lábujjat néhányszor). Ez rögzíti a lábujjadat, gyakorlatilag sínbe teszi (ha a lábujj törött, a kórházban sem fognak vele mást csinálni).


Holnap menj orvoshoz.

2016. okt. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos attol tartok,hogy elfertozodott,eloszor kisebb teruleten volt gennyes,mostmar az egesz labujjamra kiterjedt..ha holnap elmegyek sebeszetre mit tesznek?
2016. okt. 19. 22:22
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen Kedves masodik!

A problemam csak az,hogy semmi gyulladascsokkentom nincsen itthon,fertotlenitom van a piercingjeimhez,de mivel nyilt seb igy nem ajanlott

De a kotozest megprobalom!

2016. okt. 19. 22:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs otthon még tömény alkohol se? Likőrt ne használj.


Ha egyáltalán semmi nincs otthon, akkor legalább áztasd ki. Mekkora, milyen sérülés?


A lábujjdagadás tipikus töréses-rándulásos tünet, nincs köze a sebhez (a fentiek alapján).

2016. okt. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Remélem, végül elmentél orvoshoz, ahogy utánam is írták, ez akár törés is lehet. (Első voltam)
2016. okt. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!