Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Beütöttem a halántékom, nagy...

Beütöttem a halántékom, nagy a baj?

Figyelt kérdés

Tegnap este futás közben elestem a saját a lábamban.

Sajnos olyan gyorsan és hirtelen következett be az egész, hogy a kezemet nem sikerült magam elé tenni és a halántékomat ütöttem be. Szerencsére nem kiálló tárgyba csak így a földbe. Nem tulajdonítottam neki nagy figyelmet, kis ideig fájt utána elmúlt. Nincs hányinger, nem hánytam nem fáj a fejem, csak egy kis furcsa közérzetem van, olyan mintha szédelegnék. Olyan mintha részeg lennék mikor elindulok valahová. Nem tudom mi a teendő. Várjak 1-2 napot és pihenjek, vagy forduljak rögtön orvoshoz?



2017. jan. 2. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Hívd fel a háziorvost, ha ő már nem rendel, akkor az ügyeletet és kérdezd meg, mi a teendő. Egyszer anyukám elesett (elájult) és beverte a fejét. Beteg volt, lázas, este történt, ezért kihívtuk az ügyeletet. A lázára és a betegségére nem adtak semmit, viszont beküldték a kórházba 72 órára, mert azt mondták, hogy a fejsérülteket ennyi ideig "tartják megfigyelés alatt" azért, mert probléma nem feltétlenül az ütést követő 1 órában jelentkezik.
2017. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A biztonsag kedveert menj el orvoshoz es ne varj, nem veszitessz vele semmit.
2017. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp elmegyek az ügyeletre! 16 éves vagyok és ha betegségről vagy ilyesmiről van szó nagyon rá tudok parázni. Csak tényleg nem tudom, hogy ez most lehet-e agyvérzés mivel nem hánytam, nem volt hányinger sem. Nem ájultam el. Csak nagyon pici szédelgés van most 24 órával az eset után.
2017. jan. 2. 15:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szédelgés lehet fáradtságtól, időjárási körülményektől, stb. Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Menj el az ügyeletre, biztos ami biztos alapon. Jobbulást!
2017. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ügyelet meg volt, úgy ahogy az első mondta bent tartottak megfigyelésre, emellett nekem magas volt még a vérnyomásom, folyamatosan mérték. Haza engedtek annyi a lényeg, hogy pihenni kell feküdni
2017. jan. 3. 22:28
 6/8 A kérdező kommentje:
Enyhe agyrázkódás.
2017. jan. 3. 22:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Jobbulást!
2017. jan. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 4. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!