Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Külső bokatörés, meddig kell...

Külső bokatörés, meddig kell gipsz?

Figyelt kérdés
Sziasztok, December 16.-án fekvőgipszet kaptam külső bokatörés miatt, majd 27.-én megkaptam a járógipszem, mivel Február 2.-án lejár a KRESZ-em, így mindenképp le kellene raknom a jogosítványt most januárba, viszont Január 31.-ig kellene járógipszben lennem, ha teszem azt január 9.-én levetetném a járógipszet, mennyire ártanék vele magamnak?
2017. jan. 3. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon! A boka nagyon érzékeny, ha nem adsz időt neki meggyógyulni, akkor mindig gyenge lesz, nem gyógyul rendesen. Azért 9-e és 31-e közt több, mint 2 hét van, az nem mindegy gyógyulási idő tekintetében.
2017. jan. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sőt, három hét...
2017. jan. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Írtunk kérelmet Pestre a Közlekedés felügyeletnek, hogy esetleg lehetne-e halasztani pár hetet, hogy felgyógyuljon a bokám, elküldtük a leleteket, orvosi papírokat is nekik. Remélem megkapom, ha nem akkor sajnos levetetnem, körülbelül 200.000 forintom van benne, és ezt nem hagyhatom elúszni.
2017. jan. 3. 18:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Erre való tekintettel biztosan megengedik, hogy február első napjaiban vizsgázz. A gipszet viszont ne vetesd le. Én értem, hogy a jogsiban már sok pénzed van, de a bokáddal meg még 60 évet le kell húznod.

Nekem is sérült a bokám, és nem gyógyult rendesen, mert a doki hazaküldött azzal, hogy csak borogatni kell. Naponta van vele gondom, fáj is. Hidd el, nem éri meg.

2017. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha lejár a KRESZ, attól még nem vész el az a 200.000 Ft. Csak a KRESZT kell újracsinálni, ami ha jól tudom 10envalahány ezer Ft.


Ezenfelül még egyáltalán nem garantált h elsőre átmész - sőt a mostani viszonylatokban, ha nem adsz kenőpénzt, borítékolható, hogy nem lesz meg elsőre a jogsi. Tehát kb fölöslegesen vennéd le a gipszet.


És hidd el, ha idő előtt leveszed a gipszet és a bokád tönkremegy az később sokkal többe fog kerülni (pénzben is).


Jobbulást!

2017. jan. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos rosszul tudod, ha lejár a KRESZ, akkor az elméleti és a gyakorlati vizsgát is újra kell raknom, a KRESZ 6.000HUF.- viszont a gyakorlati az minimum 90.000 (30x3.000) + vizsgadíj, tehát nem lesz olcsó, ha levetetem a gipszet, akkor 2 vizsgára lesz időm, amennyiben tudom normálisan mozgatni a bokámat levétel után egy héttel.
2017. jan. 6. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!