Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Műtét után égető fájdalom...

Műtét után égető fájdalom térdhajlatban? Járógipsz

Figyelt kérdés

12 napja eltörtem a külbokáman, műteni kellett, csavarokat és lemezt kaptam. Ma vették le a fekvőgipszet, és kaptam járógipszet.

Eddig is éreztem olyat fekvőgipsznél pl, hogy ha simán fekszem a hátamon és mondjuk megemelem a csípőmet, a műtött (nyújtott állapotban lévő) lábamon a térdhajlatban ahol futnak azok az inak a belső oldalon egy iszonyat erős, hirtelen égető fájdalom nyilal.

Most, hogy megkaptam a járógipszet ugyanez a helyzet, csak pl amikor a jó lábammal lépek előre, és a gipszelt lábam nyújtva magam mögött hagyom, akkor jön, de minden ilyen alkalommal.

Jeleztem a doktornak gipszcsere alkalmával a problémát, de annyit mondott, hogy ez normális, de különösebben nem akart felvilágosítani.

Mi ez a fájdalom? Valóban normális? Mennyi idő amíg elmúlik? Csinálhatok valamit, hogy gyorsabban elmúljon? Köszönöm!



2016. aug. 18. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez teljesen normális. Hogy mit tudsz csinálni? Minden nap, napjában többször is használd a lábad, nyújtsad a térdizmot. Ügyelj arra, hogy ha fekszel, akkor nem elég, ha egyenesen kinyújtod a lábadat, hanem a sarkadat ebbe az állapotban legalább 4 cm-el föntebb kell tudni emelni, ugy hogy a térded marad az ágyon. Próbáld meg először a jó Lábodon, és ugyanezt kell elérned a másikkal is..
2016. aug. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez elég megnyugtató, köszönöm! Megfogadom a tanácsokat.
2016. aug. 18. 18:54
 3/3 A kérdező kommentje:
És ez mitől van? Próbálom megérteni
2016. aug. 18. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!