Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megcsípett az áram, mennyire...

Megcsípett az áram, mennyire komoly?

Figyelt kérdés
Kb. 2 órája takarítottam, és a tévé boxát (one connect mini) meg akartam fogni, sajnos azonban úgy sikerült, hogy egy olyan USB csatlakozóhoz értem hozzá, amibe nem volt semmi sem bedugva, és persze jól megcsípett az áram - kb. 1 mp (a jobb kezemen a középső ujjamat érte)- gondolom 230 V, mivel csak a TV- hez van csatlakoztatva a box, nincs más áramforráshoz kötve. Kb. fél óráig bizsergett elég rendesen a helye, egy halvány piros kör is kialakult, körülötte alig észrevehetően fehérre színeződött a bőr, de nem dagadt fel inkább olyan, mintha benyomódott volna,úgy kb. 1 cm átmérőjű. Utána mértem a vérnyomásom, ami rendben van, csak a pulzusom van 100 körül, vagy kicsit felette -gondolom az idegtől - azóta is. Kicsit fáj a fejem is itt-ott, de ez fájhat mástól is, mert fáradt vagyok. Mennyire lehet veszélyes? Előre is köszi a válaszokat
2017. jan. 19. 19:13
 1/2 merhabal válasza:

Kizárnám azt a 230V-os hálózati feszültséget.

Valószínűleg statikus feltöltődésről van szó, semmi komoly. Csípett már meg tuner (antenna aljzathoz értem), kellemetlen, de nem lesz bajod.

Nyugi.

2017. jan. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtatott a válasz. Sajnos nem értek az ilyen dolgokhoz, minden jót kívánok!
2017. jan. 19. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!