Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 2016 augusztus 12. -én volt...

2016 augusztus 12. -én volt egy térdkalács ficamom. A szallagok szerencsére nem sérültek meg csak megnyúltak. Doki tapasztalata az, hogy akinek egyszer kimegy annag többször is kimegy és ugye akkor műtét. Nektek mi a véleményetek? 19/L

Figyelt kérdés
2017. jan. 27. 01:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, és 11 doki látta, mire megkaptam ezt a diagnózist.

Nekem még egy letört porcdarab is vándorolt az izületben.

Az álláspontjuk az volt, hogy egy térddel ha semmi panasz nincs, és kinyitják, akkor pusztán a kinyitéstól lesz panasz, fájdalom, miegyéb. Ezért nem nyúltak hozzá a vándorló porcdarab ellenére is. a darabka időnként a helyére került, és ha kellő ideig ott volt, megkötött.

A szalagok lazaságán nekem a jazztánc segített. Az nagyon jó az izületeknek, a legprofibb gyógytorna.

Többször abbahagytam, de újra visszatértem, mert laza lett a térdem. Tulajdonképpen az izmok tartották össze.

Mindenfajta szalagnyúlásnál, de szalagszakadásnál is az izmok veszik át az izület összetartásának szerepét, méghozzá kiválóan.

Nekem a bokámban volt szalagszakadás egyszer, azt megvarrták, de be is gipszelték, az az 5 hét örökre tönkretette a bokaizületemet, soha nem lesz már olyan, mint volt, és a vádlim is feleakkora marad, mint a másik. Szóval ne műttesd.

2017. jan. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.Nekem szerencsére nem tört le a porcból csak sérült.
2017. jan. 27. 12:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Még valami. Ha mindenképp muszáj megműteni, akkor ne hagyd, hogy begipszeljék! Vannak ugyanezt a funkciót ellátó merevítők is, erről én nem kaptam semmilyen infót, szó nélkül gipszeltek. Ha az orvos nem írja fel a merevítőt, saját zsebre is megveheted piaci áron, vagy eleve magánklinikára menj, és ott megkapsz minden infót. Ugyanis a gipszelésnél az izületre nem terhelődik rá a testsúly, és ez az egész csontvázat, izomrendszert és keringést, izületi működést megváltoztatja, ami a későbbiekben sem fog 100%-osan regenerálódni már. És nem is tudsz vele fürödni, de ez másodlagos, pár hétig ki lehet bírni valahogy, bár klausztrofób érzés is.

A merevítő csak azt akadályozza meg, hogy abba az irányba mozduljon az izület, ahol épp a megvarrt szalag terhelődne. De éjjelre le lehet venni, fürdéshez is, és minden szempontból úgy jársz, úgy működsz, mint szalagműtét nélkül, és nincs egészségkárosító hatása.

2017. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!