Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag szakadást és...

Sleepmonster kérdése:

Bokaszalag szakadást és szárkapocscsont törést szenvedtem. A sípcsontomhoz rögzítették 2 csavarral a slégan törött csontot. A kérdésem: kb mennyi időtre számíthatok a 6. hét utáni gipszlevételtől, mire újra, munkahelyi szintén terhelhető lesz?

Figyelt kérdés
2017. febr. 18. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


A következő vitaminok szedését szokták még javasolni:

-D3 vitamin

-Kalcium

-Magnézium

-K1 vitamin ( Ha nem sürű a véred).

2017. febr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól olvastam ki a tájékoztatásból összesen max 16 hét és rendbe jön? Gondolom a szárkapocs gyorsabban regenerálódik Vérhigítót folyamatosan adom hasba.
2017. febr. 18. 23:48
 3/5 anonim ***** válasza:
A 2 csavart ki kell venni, vagy kicserélni kissebbekre. Utána óvatosan elkezdheted használni. Aztán már csak rajtad múlik.
2017. febr. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A csavar eltávolítás 1 hétmúlva esedékes. Kissebbre kicserélni? Ez mit jelent? A doki azt mondta ez csak azért kell, hogy ne mozduljon el a szárkapocs lefelé. Ezt még lehet, hogy kell csavarozni? Az óvatos terhelés mit jelent? Nem terhelhető teljes test súllyal, gondolom, de akkor hogy lépek rá? Míg nem érzek fájdalmat addig engedem rá a súlyom? Persze mind ezt mankóval.
2017. febr. 19. 00:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kaptam egy fémlapot a szárkapocs csont mellé, 10 csavarral. Ebből kettő volt nagy. Nekem a dokim kissebbekre cserélte. Műtét után egy darabig még járókerettel közlekedtem, és csak fokozatosan terheltem rá a lábomra.
2017. febr. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!