Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha tavaly augusztusban térdsér...

Ha tavaly augusztusban térdsérülés miatt elszakadt volna a keresztszalag, mostanra tudnám terhelni, vagy nem volt ilyen komoly a sérülés?

Figyelt kérdés

Sportolás közben most először kiment a jobb térdem, de mivel másnap reggel nyaralni indultunk a gyerekekkel, azt gondoltam helyrejön magától és nem kell orvos (utólag hülyeség volt, de többször volt bokaficamom, ami egy hét alatt helyrejött)

Nem igazán bírtam ráállni, a nyaraláson mankóval, térdrögzítővel közlekedtem, sokat voltam vízben, úgy nem terhelődött. Több napig jegeltem, kenegettem, stb. Otthon tornáztattam. Kb. két hónapig még sántikáltam és nem éreztem stabilnak, de mostanra, fél év elteltével mivel már nem fáj megpróbáltam újból terhelni, hiányzik a mozgás, de így elsőre (térdrögzítővel) nem bírtam úgy, mint régen. Bizonyos mozdulatoknál éreztem és féltem, hogy újra kimegy. Azóta pár nap eltelt és nem fáj jobban, sőt, mintha jobban tudnám terhelni, lehet hogy jót is tett.

A kérdésem, hogy ha akkor augusztusban keresztszalag szakadásom lett volna, helyrejött volna magától is ennyire? Merjem most tovább terhelni?

Tényleg csak MR-en látszódik a szalagok állapota?



2017. márc. 6. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Magától is helyrejöhet persze. Csak fontos, hogy fokozatosan kezd el terhelni újra, ne várd el rögtön hogy mindent meg tudj csinálni ennyi kihagyás után... Szép lassú erősítés, stb.
2017. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Keresztszalag nélkül a hétköznapi életben prímán lehet boldogulni. Nagyobb, lendületesebb mozgásoknál, kitámasztásoknál érződhet a hiánya. A mozgással, terheléssel meg lehet szüntetni a mozgáskorlátozottságot, a fájdalmat. A térd keresztszalagokat tesztelni is lehet, amiből szintén kiderül, hogy szakadt-e vagy sem, az MR első körben nem javasolt. Időt és pénzt spórol azzal, hogy nem MR-re megy, hanem egy mozgásterapeutához: gyógytornász, manuálterapeuta, humánkineziológus stb.


Üdvözlettel,

Szabó Klára, gyógytornász

2017. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!

Ezek szerint ha el van szakadva és megfelelően fogom erősíteni, fokozatosan, akkor a további sportoláshoz nem elengedhetetlen a keresztszalag megléte? Nem okozok vele nagyobb problémát?

Mindenképp felkeresek akkor előbb egy szakembert!

Köszönöm mégegyszer a segítséget!

2017. márc. 10. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!