Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Inhüvely gyulladásra tanácsok...

Inhüvely gyulladásra tanácsok /tippek? Fontos!

Figyelt kérdés

5hete már hogy mind2 csuklómban inhuvely gyulladas van. Több orvosnál is voltam tobb kórházban de mindegyik elkuldott hogy pihentessem. Az utolsó írt egy fajdalomcsillapitot attol valamivel jobb lett de elfogyott. Ujabb Idopontot korhazba csak kedden tudnak adni, es nagy valoszinuseggel heteket kell majd várnom mig fogadnak. A problemam az hogy annyira fáj már hogy egy teli poharat nehezen emelek fel es állandóan "kikattan" a csontom. Valakinek hasznalt valami? Akarmi? Barmilyen gyogyszer ( szedek cataflamot ra de azt sem lehet mindennap) kenocs? ( flectorral es diclaccal is kenem!) Ha valakinekvan orvosi velemenye errol azt is szivesen meghallgatnam!mivel mind2csuklom ilyn pihentetni már nem tudom.. dolgozni nem dolgozom igy de főzök takaritok es pokolian faj.. fáslizni fáslizom igy jobb mintha semmi nem lenne rajta.

Nagyon köszönöm előre is a véleményeket / tanácsokat /tapasztalatokat !


2017. márc. 10. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami tényleg használ(na), az az, hogy pihenteted és gyakorlatialg nem csinálsz semmit a kezeddel. A fözést, takarítást csinálja más a családban, vagy ha egyedül élsz, kérj meg valakit, hogy segítsen néha rendbetenni a lakást, és egyél kész ételeket.


Amíg nem pihenteted, adddig nem jön rendbe, és ha önként nem teszed, akkor be kell gipszelni - és akkor nem is tudsz semmit csinálni vele.

2017. márc. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fekete nadálytő krémet használj,kíméld a csuklódat,de ha igénybe kell venned,akkor csuklószorító!Éjjere minden kötést le

kell venni.5-7 nap a gyógyulás.

2017. márc. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a gipszelés helyrehozta. Pár hétig persze kellemetlen, de utána nem volt több baj, úgyhogy megérte.
2017. márc. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TR75 ***** válasza:

Két hét gipsz/merevítés.

A legjobb mód a gyógyulásra a teljes pihentetés.

Ha nem megy, akkor vannak speciális bandázsok, amik némi mozgásszabadságot biztosítanak és nem terhelik a fájó ízületet, miközben tehermentesítik azt. A sima csuklószorító nem jó, mert nyomja a fájó pontot és iszonyúan tud fájni.

Használhat még a TENS-kezelés is.

Lehet kenegetni meg fájdalomcsillapítózni-gyulladáscsökkentőzni, de minél tovább áll fenn a helyzet, annál hatástalanabb.

Makacs esetekben szoktak szteroidos injekciót is beadni, egy volt kolléganőmnek is ilyesmi volt (nem tudom pontosan, hogy teniszkönyök volt vagy golfkönyök), nagyjából félévente ment injekcióra. Utána egy darabig jó volt.

Amikor nagyon gáz a helyzet, akkor műtét.

2017. márc. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vettem egy jó csuklószorítót.:) Köszönöm szépen mindenkinek. Remélem hamarosan rendben lesz már:)
2017. márc. 11. 19:56
 6/8 A kérdező kommentje:
4evig szedtem fogamzásgátló tablettat, majd novemberben abba hagytam. Lassan jonnek vissza az előtte levo tüneteim hiztam, hasfajas, pattanasok stb. Sokat vagyook beteg. Lehetseges hogy ez okozhatott bennem gyulladast ami a kezemre sugarzik? ( mert mas forrast a dokik meg nem talaltak
2017. márc. 13. 10:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor most sajnos elkell hogy szomorítsalak.

Vagy szerencséd lesz vagy ilyen marag eleted végéig. Csuklónal nem tudom pontosan.

De 13 vagyok es inhuvely gyulladasom van mindket bokamnal. 2 eve. Ezzel elek. Semmi extra. Csak nem szabad olyan nagyon futni amugy se szeretek. A tancot sajnos abba kellett miatta hagynom de az sem erdekel mert tanulok helyette. Sokkal jobb. Meg elegge vekony is vagyok ez is osszefugg het. Megeroltettem. Hordok ha faj ilyen boka tartot vagy mit. Ami szorit. S akkor jobb. semmi extrat nem tehetsz vele. Nem tom sulis vagy e meg de ha igen kersz rola egy orvosi papirt amit kefenymasolsz beviszed a suliba es akkor nm nyagatnak ha mondod hogy faj. En ezt nem tettem meg. Akarmennyire faj a bokam nem akarnak ki allitani. Nos en ezt megelegeltem es kicsit beolvastam a tanarnak hogy 2 eve konyorgok gondolkodjon mar el mert nem hiaba. Es ta amm. Neka mar engedi hogy lealljak. De ez nem ide tartozik. Szoval pihentetsd masszirozgatsd stb.. ennyi sok sikert a legyozeshez

2017. márc. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TR75 ***** válasza:

Csuklónál más a helyzet, mert lehet tehermentesíteni, a bokát gyakorlatilag nem.

Az ínhüvelygyulladás oka valamilyen rossz mozdulatsor (de akár lehet például egy esés következménye is). Nem hiszem, hogy valamilyen más gyulladás "terjedt rá" a csuklódra. Akár a számítógép billentyűzetének nyomkodása/az egér használata is okozhatja.

2017. márc. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!