Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon durva és fájdalmas...

Nagyon durva és fájdalmas fogíny gyulladásra tanácsok?

Figyelt kérdés

Már iszonyat fájdalmaim vannak miatta, nem tudok aludni se! :( Mit vehetek be rá? Kinek mi segített? Ötletek?


26 hetes kismami


2012. márc. 11. 04:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szia. Nekem is sok problémám volt a terhesség alatt a fogammal, ínyemmel. Én amit feltétlenül javaslok: Corsodil szájöblögető, nagyon jó a gyulladt ínyre. Emellett napközben próbálj meg többször öblögetni kamillával. Fájdalomcsillapítóként a Panadolt lehet szedni (javaslat: kéket vegyél, a piros, Panadol Extra annyiban különbözik, hogy abban van koffein.) Remélem, tudtam segíteni!
2012. márc. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia, gondolom nincs most otthon semmilyen szájöblögetőd, de vegyél Corsodyl-t, az elég jó. Rossmann, DM. Esetleg rágj össze pár szegfűszeget, és told a gyulladt területre. Ez csillapítja a fájdalmat. Jobbulást, és minden jót a picihez!!! :)
2012. márc. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Napi 3x fogmosás, akkor is, ha fáj, Paradontax fogkrém és havi egy fogkőleszedetés - ezt a fogorvosom javasolta, ha nem bliccelem el, működik is.
2012. márc. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amiket mondtak, azt tudod tenni, én csak tanácsként mondanám, ha elfogadod: menj fogkő leszedésre. Nekem odáig fajult (szerencsémre nem a terhesség alatt), hogy alig tudtam beszélni, mert az állkapcsomra ment a gyulladás, és nem tudtam nyitni a szám. Persze 3 hét múlva kaptam időpontot, addig alig tudtam megszólalni. Szóval ha a fogkő okozza, mielőbb meg kell oldani, mert ha tovább gyullad, még rosszabb lesz.
2012. márc. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én majd két hete voltam fogorvosnál(26 hetesen kezdtem),komoly gyulladás volt a fogínyemen.Azt mondta míg ilyen gyulladt az egész addig nem is csinál semmit vele.A fogkőt is csak akkor szedi le ha már lejebb megy a gyulladás.Terhesség alatt nem esnek,eshetek neki mindennek csak úgy.Nekem egy öblögetőt(Curasept Ads 212),meg egy fogkrémet javasolt(Elmex-lila tubusosatt).Külön kiemelte hogy terhesség alatt ezek használhatók!Nekünk és a többi ide járó kismamának bejött. :-) Azóta már megszabadultam a fogkőtől és túlvagyok már egy tömésen is.Kívánom a legjobbakat!boldog babavárást.
2012. márc. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az öblögetőt naponta legalább 3 x,de amikor ezedbe jut,én volt hogy 5x is öblögettem.fogkrémből naponta egyszer egy borsónyit használni puha fogkefével,akár babáknak valóval. ja az utolsó voltam,ez lemaradt :-)
2012. márc. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is a Corsodilt tudom ajánlani. Láttam már a Tesco-ban is a fogöblögetők között, de patikában is lehet venni.

Tuti, hogy segíteni fog!

2012. márc. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt, fogorvos mondta, hogy a várandósság okozza és szülés után majd elmúlik. Aperisan gélt adott rá, ami tényleg jó volt, pár nap alatt majdnem teljesen elmúlt. És szülés után tényleg meg is szűnt minden ilyen panaszom. :) Jobbulást!
2012. márc. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen bajom van. De mondta a fogorvos, hogy nembaj ha vérzik, addig mossam amíg ki nem mosom belőle a vért. Tudom brutálisan hangzik de ezt mondta, mert hogy a legtöbben, mihelyst meglátják a fogkefén a vért, nem merik tovább mosni :(én is így vagyok és voltam is vele. Azóta se merem. Mondta, hogy addig nem tud vele mit kezdeni. Én Meridol szájöblögetőt használtam. A paradontax fogkrém is nagyon jó, bár én annak az ízét nem bírom. Panadolt adnak (kéket) a pirosat én úgy tudom nem szabad, legalább is felénk nem adnak, mert ugye koffein van benne, és erősebb.

35 hkm

2012. márc. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Forgorvos minél gyorsabban, a súlyos gyulladás koraszülést okozhat. Azt sem értem miért vártál eddig, ha ennyire fáj. Terhesen minden gyulladásszerűvel orvoshoz kell fordulni! Jobbulást!
2012. márc. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!