Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 14 évesen elmehetek egyedül a...

14 évesen elmehetek egyedül a klinikára röntgenre? Vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nos,pár hónapja otthon elestem és ráestem a lábfejemre.Bedagadt meg lilult és fájt is.Alig tudtam ráállni.Szóltam anyának,de nem nagyon foglalkozott vele (-Majd elmúlik!)

Sántítva mentem iskolába és orvosi igazolásom sem volt.Szóval tesin a tanártól próbáltam felmentést kérni.

Mennem kellett külön órákra is...nos remek érzés volt -,-

Elmentem suli után a helyi gyerekorvoshoz(2-szer is!!!)

1.Helyettesítés miatt ma korábban elmentek.

2.Elküldött a nő miszerint már nem fogadnak betegeket,mert

lejárt az idő...Ahaaa még 10 perc volt.

Szóval meguntam a szaladgálást és megmutattam a védőnőnek.

Azt mondta hogy el kéne menni röntgenre az a biztos.

Elmondtam anyámnak és leordított az utca közepén :

-Még a végén azt hiszik,hogy verlek!

-Mit kell túlreagálni ???

-Nem is hiszem el,hogy otthon estél el !!!(ilyenkor az iskolára/barátaimra/jártam valahol dologra fogja)

Szóval nem mentünk el a klinikára a lábammal.A lábfejem egy idő után már nem volt se dagadt se színes és nem is sántítottam.

DE azóta is fáj,ha ráülök arra a részre.Ha nagyobb nyomás éri akkor is fáj.Van hogy futás közben is elkezd fájni.

+A sántítás miatt máshogy tartom azt a lábam.Kicsit kifelé áll (ha úgy tartottam,akkor nem fájt annyira)


Elmehetek vele röntgenre egyedül ?Anyának nem szóltam róla,félek hogy megint ordítani fog.

Apa nem látta csak anya beszélte tele a fejét,hogy csak zúzódás...


Vagy hagyjam a fenébe ?Ha kiderül,hogy gond van,akkor szüleimmel mi lesz ?Gondolom rákérdeznek,hogy miért nem mentem eddig,de nem merem elmondani.


14l



2017. ápr. 23. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

a röntgen nem gyógyít, vágod?

Max eltörik a lábad, hogy jól fórjon össze, de az jobban fog fájni

értelmesen eddzél, és akkor nem sérülsz le

2017. ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Menj,be ès kèrdezd meg

Elvileg elkène látni,ha ne. Látnak akkor mond el nyugodtan ami törtènt..

Remèlem minden rendben lesz!😊

2017. ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elmenni elmehetsz, csak nem fogják megcsinálni. A röntgen egy sugárterhelés, így csak indokolt esetben beutalóval csinálják meg, nem pedig egy 14 éves kiskamasz utasítására.

Egyébként pedig ha több hónapja történt, akkor pont semmit nem fogak már csinálni vele.

2017. ápr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Menjél el. el kell látniuk,ha elmondod hogy mi történt kötelesek megcsinálni a röntgent és eredménye szerint ellátni. Ha ezt nem teszik meg és később ne adj isten ennek következménye lesz, akkor őket, mármint a kórházat felelősség terheli a történtekért.


Nem fognak elküldeni, mert nem tehetik meg. El kell látniuk akárhány éves is vagy, csak mivel kiskorú vagy még előfordulhat, hogy a vizsgálat alatt/után értesítik a szülőt, hogy bent vagy és ilyen eredménnyel röntgeneztek.

2017. ápr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Háziorvosodhoz menj, ő beutal röntgenre!
2017. ápr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kötelesek megcsinálni a röntgent, hisz beutalóköteles, beutalni pedig az orvos fogja, csak abban az esetben, ha valóban indokolt. Ez egyáltalán nem úgy működik, hogy odalibben egy beteg, kiejti a száján, hogy mit szeretne és az eü személyzet, mint egy kispincér hasoncsúszva teljesíti minden kívánságát.

Orvoshoz elmehet, de az ellátás orvosi utasításra történik, sehogy máshogy és mivel nem akut esetről van szó, nem áll fent életveszély, adott esetben dönthet úgy az orvos, hogy szülő nélkül nem látja el a gyereket. Szerencsére itt nem kiskorúról van szó, hanem fiatalkorúról, így ezt nem fogják megtenni, de azért legyünk már kicsit képbe, hogy a rendelő nem étterem, ahol minden úgy van ahogy mi elrendeljük...

2017. ápr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6#de kiskorú, nem a büntetőbíróság előtt áll


Amúgy a többiben igazad van

2017. ápr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kedves G. bá, ez nem sürgősségi ügy, akkor volt sürgősségi, amikor elesett, az meg nem most volt
2017. ápr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!