Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Körömlevétel után hogyan...

Körömlevétel után hogyan kezeljem a sebet?

Figyelt kérdés

1 hete vették le a hüvelykujjam körmét. Kötözésre jártam, ahol fertőtlenítették, majd perubalzsammal kenték, bekötötték.Már nem kell többet mennem. Azt mondta az orvos, minél többet hagyjam szabadon, és kenjem betadinos kenőccsel, áztassam kamillás vízben.

Az ujjbegyem még duzzadt, és még mindig fáj a seb, beleragad a kötés.Meddig fog fájni?Mivel lehetne kenni hogy gyorsabban gyógyuljon?Mefddig kell kötni?Utána kell rá ujjvédő?Saját tapasztalatokat kérnék, ne amit a neten írnak.



2017. ápr. 29. 08:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Az orvos utasításait maximálisan be kell tartani. Nekem hasonló esetem már nagyon régen volt, de a következőkre emlékszem: az orvos gombás fertőzésre figyelmeztetett legfőbb képen, nekem valami pirosas-lilás löttyöt adott, azzal kellett naponta többször ecsetelni, emlékeim szerint kb. addig volt "szuper érzéken", míg a kis körömkezdemény elő nem bújt (ez kb 1 hónap) , utána még az ütésektől sokáig óvni kell.
2017. máj. 6. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!