Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tényleg nem szabad kinyomni a...

Tényleg nem szabad kinyomni a szőrtüszőt?

Figyelt kérdés
Begyulladt egy szőrtüszőm, kb. borsónyi méretű volt, pici fekete ponttal a közepén. Nem tudtam, hogy nem szabad nyomkodni, ezért kinyomtam, mert már nagyon feszített. Nagyon jó érzés volt, egyből kiűrült belőle a fehér genny, és egy kb. 3! cm-es szőrszál is. Azonnal el is múlt a feszítő érzés, egy nap múlva már nem is látszódott semmi. A neten azonban azt olvastam, hogy tilos nyomkodni, mert heges marad, ráadásul nő az elfertőződés veszélye. Ezek szerint akkor nekem csak szerencsém volt, hogy ilyen szépen kiürült a "sebem"?

2017. máj. 6. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem ennyire még nem gyulladt be,de rendszeresen kinyomkodom őket,mert,ha már nagyon megnő a szőrszál az látszik.A makacsabbakat tűvel szoktam kipiszkálni."komolyabb műtétek"után azért leszoktam fertőtleníteni.Nincsenek hegeim és még nem is fertőződött el semmim.
2017. máj. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
de, ki szabad nyomni, csak durván nem szabad kapargatni meg "műtögetni", mert akkor tényleg heges maradhat. de az ilyen nagy gennyes cuccokat simán. a szőrt is húzd ki belőle, és fertőtlenítsd le minden esetben nyomkodás előtt és után is.
2017. máj. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!