Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tegnap beleléptem egy rozsdás...

Tegnap beleléptem egy rozsdás szögbe, de nem vérzett a seb. Nem is nagyon fájt. Lehet, hogy nem ment bele nagyon, nem tudom. Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
2017. jún. 4. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
cipőben?
2017. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudni.


Roszabb esetben vérmérgezés kahatsz.


Tetanusz injekció az ellenszere.

Nem árt óvatosságból orvoshoz fordulni.

Mert mégroszabb esetbenben alulról szagolhatod az ibolyát.

Ha még volt időd ezt a tanácsot elolvasni.

2017. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Mindenképp menj el vele orvoshoz sürgősen, hogy ha kell adjanak tetanus emlékeztető oltást. Nem kell ahhoz nagyon bemennie a szögnek, hogy nagy baj legyen.
2017. jún. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elnézést a helyesírásért.

Épp szintén beteg. Sajnos.

2017. jún. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tegyél rá párakötést, az kihúzza a gyulladást.
2017. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

A rozsda, a vas oxidácioja nem okoz semmilyen vermergezest magában.

A tetanusz baktériummal van itt a probléma! Ami nem csak a rozsdán, hanem mindenhol jelen van. A földön a homokozóban mindenhol.

Mély sebek esetén, okozza azt egy golyó vagy laboratóriumi tisztaságú szike sebésze a szabadban indokolt a tetanusz ellleni védőoltás.

A tetanusz baktérium okozza a merev görccsel járó halált.

A tetanusz elleni védőoltás nagyjából 500FTból ki fog jönni, de megfogják kérdezni mikor kaptál utoljára. Ha nagyon régen akkor beadják.

Viszont ha nem olyan régen, orvoshoz sem kell menned ha csak nem vérzik súlyosan és vagy nem szedsz vérallvadás gátlót.

Ha a seb vérzett, ki is mosta magából a fertőzések nagyját és utólag neked kellene fertőtleniteni, akár arcszesszel.

2017. jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tavaly kaptam tetanusz injekciót a sürgősségin a kórzban.

Ingyen.

2017. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Igen ott nyilván ingyenes, főleg ha súlyos sebesülésről van szó.

De egy ilyen seb szerzéskor még ha enyhe tünetekkel is jár, mint pl a seb miatti végtag használat enyhe korlátozottsága a házi orvosoknál és kisebb rendelőjükben ez még normál tb támogatátotsággal is fizetős szuri lesz. Amit magának a betegnek kell megvennie a gogyszertarban egy javaslattal.

Előfordulhat hogy házi orvos függő, de általában és ha nincs elég vagy egyáltalán nincs raktáron, ez nincs ingyen.

2017. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Elmentem orvoshoz, nem kaptam új tetanust, mert nem volt rá szükség. Nincs komoly bajom. Mégegyszer köszönöm a válaszokat!😊
2017. jún. 5. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!