Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokasérülés, megmaradt fájdalo...

Bokasérülés, megmaradt fájdalom mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 hete egy gödörbe léptem és csunyán kificamodott a lábam.Kaptam bokarögzítőt és el is múlt a lila folt a lábamról meg a duzzanat is.Azonban mióta újra terhelni kezdtem feldagadt,és minden nap mire hazaérek újra felduzzad,és miközben járok fáj.Vissza kellene mennem az orvoshoz vele? Nem tudom hogy igy hogy kezdhetnék el még akár sportolni is. Vagy tényleg maradjon az orvos?

2017. jún. 8. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell orvoshoz menned. A ficam gyógyulási ideje 3-12 (!)hét.Az, hogy fáj, arra utal, hogy még nem gyógyult meg. Kímélni kell! Óvatosan sétálgathatsz, de ne kezdj bele vad sportolásba! Még hónapok múlva is érezheted, hogy nem az igazi, vagy könnyebben lesérülhetsz. Én is voltam így. A jelenség neve: Türelmetlenség.
2017. jún. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem még 1 hónap után is fájt, és sokáig kibicsaklott ha siettem, vagy futottam, jó ideig bokaszorítóban jártam.
2017. jún. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És olyankor mit tudok tenni,ha nem tudom kímélni? Mármint úgy értve,hogy iskolába kell mennem,és nem a lakhelyemhez közel van az iskola,és a sétalgatástól eléggé bedurran.Plusz hogy nem vagyok kis testsúllyal megáldva annyira. Bár ez nemtudom mennyire befolyásol.
2017. jún. 8. 15:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is befolyásol.

A legjobb éjelre hillvital mesterbalzsam pakolás, reggel rá kis hideg zuhany, nappalra bokafixelés.

2017. jún. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Leglaább 1 hónapig fáslizd, vagy bokaszorító és ha otthon vagy, akkor tedd fel a lábad, kenegesd a bokád lóbalzsammal.
2017. jún. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
És mi lett? Milyen most?
2017. jún. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Vissza mentem végül a kórházba,és mint kiderűlt,gipszet kellett volna kapnom,de mivel már valamennyit erősödött a bokám maradtunk a extra pihentetésnél.Azóta eltelt sok idő,a bokarögzítőt elhagytam,de még mostanáig érzem hogy egy egy lépésnél fáj,de összegezve már meggyógyúlt! :)
2017. júl. 5. 16:44
 8/8 anonim válasza:

Örülök, hogy ennyit javult, akkor az 1 hónapja és két hete történt ha jól számolom.

Nekem enyhébb(nek látszó) bokasérülés 1 hónapja, és még mindig fáslizom.

2017. júl. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!