Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Van egy seb a nyelvemen,...

Van egy seb a nyelvemen, ezzel hova fordulhatnék?

Figyelt kérdés
5 napja van. Először azt hittem, csak megégettem magam, de nem múlt el. Pokolian fáj az evés, de az is fáj, ha a nyelvem bizonyos részét a szájpadlásomhoz/fogamhoz illesztem. Szabad szemmel amúgy szinte nem is látható, de érezni, azt nagyon érzem.
2017. jún. 9. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Szájsebészetre.
2017. jún. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szájsebészhez, de mivel most péntek délután van, legfeljebb fogorvosi ügyeletet találsz. Vagy kihúzod vele hétfőig.

Közben beleolvastam a fórumokba, addig is a patikában vett szájfertőtlenítőszer biztos nem árt.

2017. jún. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első körben használj szájfertőtlenítőt, szájvizet: a seb valószínűleg elfertőződött.

Ha ezt követően sem enyhül/múlik el, fordulj orvoshoz.


Én személy szerint ha a számban kisebb, fájdalmas seb van, akkor glycosept-et szoktam csöpögtetni egy fültisztító pálcikára, és napi rendszereséggel ezzel fertőtlenítem a sebet. Ettől általában pár napon belül el szokott múlni.


Szájvíznek ajánlanám a listerine-t, ennek kellemes, mentolos íze van (tényleg csak emiatt, kóstoltam már olyan szájvizet, aminek borzalmas kesernyés íze volt.. fuhh..)


Ezeket megkaphatopd egy drogériában vagy nagyobb tescoban, intersparban...

2017. jún. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Tényleg megégetted vagy ráharaptál, és el fog múlni, de lehet, hogy kell hozzá 1-2 hét. Öblögess fertőtlenítő szájvízzel (Listerine, Corsodyl, ilyesmi) és próbáld kímélni a nyelvednek azt a részét. Ne egyél keményebb, túl sós vagy csípős dolgokat, amíg meg nem gyógyult.
2017. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tejtermekeket is hanyagold, mert begyullad tole
2017. jún. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!