Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy lehet a kullancsot a...

Hogy lehet a kullancsot a legbiztonságosabban házi módszerrel kiszedni?

Figyelt kérdés

még a fele kb kint van ahogy látom, de körülötte egy 5 Ft-os nagyságban eléggé meg van dagadva és pirosodva, sztem ott lehet 2 napja, akkor voltunk erdőben (comb)


köszi


2017. jún. 24. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
egy szál cérnával is eltávolítjuk a kullancsot. Tekerd a cérnát óvatosan a kullancs köré (kicsit távolabb tőle), majd a cérnaszál hurkold össze úgy, hogy az a kullancs fejét a bőrnél megfogja. Majd a cérnával óvatosan húzzad felfelé a vérszívót. Minden esetben fokozott figyelmet fordíts a fertőtlenítésre!
2017. jún. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"még a fele kb kint van ahogy látom"


A fele? No és a többi része hová tűnt? Nem mászik beljebb, ha arra gondolsz.


Fogj egy csipeszt és szedd ki, ne kenegesd semmivel.

Az se nagy gond ha a feje beszakad.

2017. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kullancs potroháját ne nyomkodd meg mert visszaöklendezheti beléd a kiszívót vért és akkor lehet gubanc főleg ha fertőzött a dög. A cérnás módszer amit írtak az jó, de én például egy vékony hegyes műszer csipesszel szoktam megfogni és kitépni magamból. Bár bennem csak 3 éve volt kullancs amikor erdőben dolgoztunk. Ha kiszedted a dögöt és marad benne a feje azt majd kidobja a szervezeted az már önmagában nem gond, de ha 1-2 napig is piros marad és nem akar gyógyulni menj el orvoshoz.
2017. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2017. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi találtam én is sok infót a neten, de az a vicc h az egyik megmagyarázz a az ellentettjét annak, amit a másik jónak tart. az egyik szerint csipesz, a másik szerint tilosa csipesz, na most ...


de nemtom megfogni a fejénél, hát alig van kint belőle vmi. mert azt mondod elvileg nem szokott beljebb mászni? akkor lehet h elvakartam viszont ... gőzöm nincs, de látni is alig látom, nemhogy ki tudjam szedni. na majd próbálkozok

2017. jún. 24. 11:12
 6/6 anonim válasza:
Én reggel találtam egyet a combomon. Egyből orvos. Túl pici hogy én szórakozzak vele. 😊
2017. jún. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!