Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Orvoshoz kellene vele mennem?

Orvoshoz kellene vele mennem?

Figyelt kérdés
Tegnap a strandon mezítláb mászkáltam (tudom,így jártam) és ráléptem egy méhre. A méreg kezelve lett,kinyomtuk a lábamból viszont más kezelés nem történt. Reggel mikor ma felkeltem alig bírtam ráállni a lábamra. Egy fájdalmas,viszkető,lüktető "nyomást" érzek és fel van dagadva a lábam. Vizsgálgattam és a csípés körül kb. 3 másik csípés van,ami baromian viszket. Az ablak este nyitva marad,nincs szúnyogháló szóval gondolom szúnyog is megcsípett körülötte. Ittam kálciumot,lejegeltük,ecetes ill. vízes rongyot is tettem rá,de nem akar elmúlni az érzés és eltűnni a dagadás. Holnap szakmai gyakorlatom lesz és alig bírok ráállni. Orvoshoz forduljak egy ilyennel?
2017. jún. 25. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
lehet jobban járnál, ha doki ránézne.
2017. jún. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hidegvizes borogatást, ha nem javul, orvos.

[link]


[link]

2017. jún. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fenistilt és/vagy valami NSAID tartalmú gélt (flextor, diclophenac, fastum) is meg lehet próbálni. De ha nem javul, akkor tényleg nézesd meg.
2017. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*Flector
2017. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

fenistillel kend be, de fenistil tabletta is jó. vagy bmilyen allergiára való gyógyszer, antihisztamin (Pl lordestint biztosan tudsz kérni valamelik pollenallergiás rokontól, ismerőstől)űha van otthon szteroidos krémed, az is segíthet, illetve calcium.


én 3 hete tenyereltem méhecskébe. 4 nap után már tudtam hajlítani az ujjaimat. Nagyon lassan múlt el, és ismerősnek is, akinek az arcát csípte.

nem tudom, mi van ezekkel a mai méhekkel? :o :)

2017. jún. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!