Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Terheljem a lábamat? 5 napja...

Rednox kérdése:

Terheljem a lábamat? 5 napja volt egy kisebb balesetem, és a sarkamon lett egy elég nagy seb. Hiányzott egy 2-3centiméteres részen a bőrőm és a húsom, lehetett látni az achillesemet. Többi lent.

Figyelt kérdés

Amég nem kezdett el alakulni a kezdetleges heg,betadinnel fertőtlenítettük,2 napig pedig Hidrogén peroxiddal pezsegtettük és egy gyógyulást segítő krémmel kentük ,azonban ettől piros lett a sebem körül a bőröm,és kicsit gennyedzni kezdett,ezért már nem használjuk. (Mellékhatása gyulladás ,ezért nem kenjük már)

Amikor ez az egész történt,akkor még kicsit sántikáltam,de rá tudtam állni a lábamra. Mostmár nem tudok járni rajta,de letenni és rálépni tudok. A kezdetleges heg már mindenhol ott van ahol hiányzott a húsom,és már nem is fáj annyira,de még mindíg nem tudok ráállni. De ezeket csak azért írtam le,hogy nagyjából tudjátok miről van szó. Azt mondják itthon,hogy kicsit meg kéne próbálnom járni/terhelni a lábamat,mert "összehúzódik a seb" és mégjobban fog fájni. Na ez lenne a kérdésem ,hogy ez lehetséges-e,és tényleg járjak rajta valamennyit,vagy majd csak ha nem fáj ennyire. Ui:Most befásliztuk,mert az elmúlt két napban feldagadt,és ezután viszketett a talpam és kicsit fájt. Ez lehet hogy amiatt van ,mert 2-3 órát úgymond lógott a lábam a gép előtt? És mégvalami,a sebemen van egy bőrdarab ami nem szakadt le,az szépen kezd lesimulni,körülötte van az a kezdetleges heg,ami fekete színű.



2017. jún. 29. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb addig tzerheld ameddig el nem mész a sebészetre, de oda indulj azonnal, mert ez a seb tuti elfertőződött.
2017. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

annyival egészíteném ki, hogy nem a sebészetre, hanem a BALESETI sebészetre vagy pedig a sürgősségire.

nem csak hogy elfertőződött (gennyes, piros), hanem a fekete szín arra is utalhat, hogy elkezdett elhalni.


egyébiránt ilyenkor lógatni sem oké, ha már orvoshoz nem akarsz (tudsz -tudom, ilyen is van, ezt mi is végigcsináltuk) menni lefertőtleníteni, STERIL lappal bekötni, felpolcolni és imádkozni, hogy javuljon.

2017. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rámehet a lábad, menj orvoshoz még ma.
2017. jún. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat,viszont rosszul fogalmaztam,vagy félreértettetek. Az a pirosodás csak addig volt amég kentük azzal a krémmel,és épphogy rózsaszínes volt a seb körül. Már nincsen semmi. Ez a fekete cucc meg ott van ahol a mély seb volt. Állítólag ez az ahogy kezd az új hús/bőr fejlődni.

De akkor most sétáljak valamennyit vagy ne?

2017. jún. 29. 14:28
 5/7 A kérdező kommentje:
És biztos hogy nem fertőződött el,napi 5-6x kezeltük betadinnel. + Semmi jele nincsen.
2017. jún. 29. 14:29
 6/7 A kérdező kommentje:
És nem is gennyedzett.
2017. jún. 29. 14:29
 7/7 A kérdező kommentje:
Ahogy körülötte nyomogatom a boromet,nem fáj szóval elfertozodes kizárva.
2017. jún. 29. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!