Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokarándulás, boka csolt...

Bokarándulás, boka csolt törés/repedés, bokaszalag elszakadása milyen tünetekkel járnak?

Figyelt kérdés
Rosszul léptem futás közben mikor focimeccsen voltam. Tegnap volt. Már akkor fájt és bedagadt. Hiába pockolom fel és vizesruházom nem javul. Ugyan ugy faj, es a daganat is rajta van meg. Nincs bekekulve nem verarafutasos stb. A fent sorolt alabiak kozul melyiknek milyen tunetei vannak pontosan?
2017. aug. 20. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem bokaficamom volt. Nagyon bedagadt és másnap sem tudtam rálépni, be kellett gipszelni.
2017. aug. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Részleges (külső) bokatörésem volt, nem volt semmi elszíneződés, csak bedagadás meg hatalmas fájdalom. Több nap után se múltak a panaszok, így visszamentem az orvoshoz, aki rándulással hazaküldött korábban. Akkor csinált egy röntgent és kiderült, hogy be kell gipszelni.
2017. aug. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben hany napig/hetig van rajtad a gipsz?
2017. aug. 20. 18:35
 4/6 anonim ***** válasza:
6 hétig. Az első héten feküdnöm kellett, utána kiderült, annyira nem nagy a baj, és járhattam gipsszel is.
2017. aug. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szukszaru nadragot hogy veszek ra a gipszre?:/
2017. aug. 20. 19:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Várjál már, honnan veszed, hogy gipsz kell? Ne fesd az ördögöt a falra, menj el előtte dokihoz és nézesd meg, törés-e. Mert ahogy írtam, a törésnek sincsenek extrém tünetei, de engem is először letudtak rándulással, és az is lehet.

Amúgy a gipsz vastagságától függ, mit tudsz rávenni, de olyan gatyát, amit cipőkanállal kell felhúzni, nem fogsz tudni hordani vele.

2017. aug. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!