Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy sebre vissza tud még...

Egy sebre vissza tud még épülni a leszakadt bőr?

Figyelt kérdés
Nemrég megharapta egy kutya a mutatóujjamat és egy kb 4mm x 4mm nagyságú seb van rajta, de a csak U alakban szakadt le. És az lenne a kérdésem, hogyha a bőrt visszahajtom a sebre (ahogy 'eredetileg' volt) akkor lehetséges-e, hogy visszanő és úgy gyógyul meg vagy a seben új bőr fog keletkezni és egyszerűbben teszem ha megválok a leszakadt résztől?

2017. aug. 21. 22:10
 1/8 anonim válasza:
48%
Jó gondolod, hozzánől a beszakadt rész. Ragaszd le, hogy ne tudjon vissza felválni.
2017. aug. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
A leszakadt rész nagy valószínüséggel el fog száradni, megkeményedik, én nem szoktam ezen gondolkozni ha van valami kisebb-nagyobb sérülésem, a felszakadt bőrt levágom, leszakítom, majd nő rá másik bőr.
2017. aug. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A 4x4 mm-es bőr nem olyan nagy, hogy szoros tapasszal ne lehetne visszailleszteni. Persze függ attól, nálad mit jelent az a nemrég. Kutyaharapásnál inkább jobb ha levágod a bőrt, lefertőtleníted (ha tudod, hogy oltva van a kutya, elég), és begyógyul. Ha mély a seb, és nem akarod, hogy nyoma maradjon, akkor próbáld meg bőrrel együtt leragasztani, szigorúan fertőtlenítés után. Ha nem tudod, hogy oltva van-e, akkor mindenképpen doki.
2017. aug. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A szaruréteg látható része "halott" sejtekből áll, tehát az nem fog. Olyan mintha a fogadból pattanna le egy darab, és arra várnál, hogy majd visszagyógyul...

Majd lesz rajta új bőr, sokkal egyszerűbb ragtapasszal lefedni és kivárni, mint a régi, roncsolt bőrdarabbal bűvészkedni (ami ráadásul jóval nagyobb heget is hagyna).

2017. aug. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A nemrég alatt itt azt értettem, hogy tegnapi.
2017. aug. 21. 22:57
 6/8 A kérdező kommentje:
Viszont nekem a felszakadt bőr már eléggé 'hozzátapadt' a húshoz, mert az eset óta le van ragasztva és még az lenne a kérdésem, hogy ez megakadályozhatja-e az új bőr képződést?
2017. aug. 21. 23:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Már írtam, nem tudom, hányas vagyok, mert most nem látom. Ha hozzá van tapadva, akkor igenis begyógyulhat.

Az újabb bőrképződés ilyenkor viszont nem működik. Te látod, ha nincs begyulladva és szépen gyógyul, a bőröd is megmarad. Az U-alak se mindegy, milyen irányban 4x4 mm.

Azért okoskodok, mert nekem már gyógyult meg ilyen pici sebemen bőr.

Amit előttem írtak, abban az lehet az igazság, nem mindegy, milyen mély a seb. Felületes sebnél nem hal el a bőr, ha fertőtlenítés után azonnal beragasztottad.

2017. aug. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem ennél nagyobb darab is visszaépült, szorosan lekötötte az orvos és 1-2 hét alatt rendbejött.
2017. aug. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!