Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vagdostam magam, sebészetre...

Vagdostam magam, sebészetre kell mennem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb két hónapja volt egy durva estém, elég sokat ittam, rosszul éreztem magam és elkezdtem vagdosni a csuklóm. Sajnos az egyik vágás elég mély lett, a bőröm is szétnyílt, és már vagy 1 hónapja be van gyulladva. Ma vettem a bátorságot és orvoshoz mentem, de mint később kiderült, szerencsére nem volt bent. Az ápolónő megnézte és azt mondta, szerinte van benne valami, majd lefertőtlenítette és lett rá valami piros folyadékot, a nevére már nem emlékszem. Azt mondta ha nem múlik el tőle, sebészetre kell mennem. Na meg persze hogy mázlim hogy az orvos nincs bent mert pszichológushoz vagy pszichiáterhez küldene... A kérdés, hogy mit tegyek ha nem múlik el? 18 alatti vagyok, így kórházban nem csinálnának vele szülő nélkül semmit.. Én viszont semmiképp nem szeretném ha megtudnák.


És köszönöm, lebaszást nem kérek, tudom hogy hülyeség volt és meg is bántam rendesen, de már nem tudom visszacsinálni.



2017. aug. 30. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd komolyan a dolgot. Nagy baj lehet belőle ha elfertőződik. Kend azal amit adott. Lehet használ. Ha meg nem használ akkor is menj dokihoz ne hogy baj legyen. Pszichológus dologhoz nem tudok hozzá szólni. De nehogy ez miatt a sebbel baj legyen. Végül is ha nincs kezelve előbb utóbb sebészetre jutsz.
2017. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon szerencsés vagy, már rég megpusztulhattál volna vérmérgezésben.

Hülyeség volt, igen, de az még nagyobb hülyeség, ha eltitkolod otthon és még orvosnak sem akarod megmutatni.

Ha pszichológushoz küldenek, akkor mi van? Elég sokan járnak. És rád is férne. Berúgsz és szétvagdosod a csuklód, aztán hagyod elfertőződni meg begyulladni a sebet, és még mindig nem félsz attól, hogy bajod lehet, inkább eltitkolod... egész biztos vagy benne, hogy nincs szükséged a szüleid meg a pszichodoki segítségére?

Inkább megvárod, amíg lerohad a kezed és le kell vágni, vagy mondjuk meg is halsz, vagy pedig előveszed a kis eszedet és szólsz a szüleidnek és megmutatod egy orvosnak? Melyiket választod?

Házi praktikákkal nem fogsz tudni meggyógyítani egy elfertőződött sebet, ha erre vonatkozott a kérdésed. Ha meg bele is ment valami, ahogy az ápolónő sejti, akkor imádkozz...

Visszacsinálni valóban nem tudod, de inkább vállald a beégést meg a lecseszést otthon, minthogy komoly bajod legyen.

2017. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És ha az egyik barátnőm anyukájával mennék el, abból lehetne baj?

2017. aug. 30. 14:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Törvényes gondviselő kell (néhány rendkívüli esettől eltekintve), de mindenképp értsítik!
2017. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!