Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 4 éve és 1 hónapja is megütött...

4 éve és 1 hónapja is megütöttem a jobb sípcsontom közepét. Nagyon lassúnak tűnik a jabulás. Normális ez?

Figyelt kérdés

2013 őszén egy péntek délután, drótkötélpályán egy hosszú lesiklás végén az érkezést egy farönkön a talpam helyett véletlenül a jobb sípcsontommal tompítottam. Iszonyatosan fájt, ráállni sem tudtam a jobb lábamra, de vastag ruhazatom miatt nem néztem meg a területet, hanem hazamentem. Otthon az érintés, a nadrágok és a harisnya levétele is szörnyű fájdalommal járt. A bőrömön felületes horzsolt seb, és kicsi, körülírt, kb 200 forintosnyi duzzanat látszott. Fájdalomcsillapítót vettem be, és hideg vizes ruháztam reggelig. Másnapra a duzzanat kb zöld diónyira fokozódot, és kb fél tenyérnyi bőrpír jelent meg. A spontán fájdalom enyhült, de a terület érintése, és ha ráálltam a lábamra erős, éles fájdalommal járt. Nem mentem orvoshoz mert szombat volt, és egészségügyi dolgozóként úgy gondoltam ez nem ügyeleti eset. 2 napig pihentettem a lábam. Hétfőre kicsit enyhült a duzzanat, a bőrpír és a fájdalom, amit én az egyértelmű javulás jelének gondoltam, ezért dolgozni mentem /álló munka/. Ezt követően haematoma alakult ki, mely felszívódott, viszont nagyon lelassult a gyógyulás. Kb 4 hónap múlva is még fájt a jobb lábam, ha ráléptem, az ütés helyén pedig egy kb. 1,5x1,5 cm-es, csontkemény, fájdalmas duzzanat maradt vissza. Ahonnan nem nőtt szőr. Kb 6 hónappal az ütés után, amikor már csak érzékeny volt a duzzanat, és újra tudtam szőrteleníteni, egy velem azonos munkakörű kollégámnak megmutattam a lábam, aki azt mondta ez szerinte egy callus, mert meg volt repedve a csont, csak én marha lábon kihordtam. Már minden mindegy alapon nem fordultam orvoshoz. A callusnak gondolt dolog még 2016 őszén is egyértelműen tapintható, oldalnézetből pedig kicsit látható volt, de márt fájdalmatlan, és a szőr is újra ugyanúgy nőtt a bőrömön, mint körülötte.


Jelenleg az a panaszom, hogy 1 hónapja, azaz 2017 szeptember közepén elestem a lépcsőn felfelé. A jobb sipcsontom ugyanott megütöttem, de sokkal kisebb erővel. Megint duzzanat, fájdalom, stb. Most ott tart, hogy a haematoma kezd felszívódni, tapogatni még nem bírom, hogy kemény vagy puha-e a duzzanat. Amiatt aggódok, mert a ruha vagy a takaró érintése is fáj, illetve nem tudok úgy menni, jogy minden második lépésnél (jobb láb) ne nyilaljon bele a fájdalom. Elviselhető, nem kell fájdaloncsillapítót szednem, de zavaró.


32 éves, normál testelkatú, egészséges nő vagyok.


Forduljak orvoshoz? Van értelme? Nem röhögnek ki a traumatológián egy 4 éves és 1 hónapos sérüléssel? Vagy magától is meggyógyul? Ha igen, kb. mennyi idő?



2017. okt. 20. 18:36
 1/4 Varga_Mimi2000 válasza:
Ha ennyire fáj, vagy zavar akkor ott mindenképpen kell lennie valaminek. Azért nem röhögnek ki a zorvosok mert valami bajod van. Akkor röhögnének, ha 4 év után (semmi panasszal) mennél dokihoz és nem lenne semmi gond. De mivel itt egyértelműen van valami, mindenképp meg kéne mutatni egy hozzá értő személynek.
2017. nov. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Varga_Mimi2000 válasza:
Ha 4 év alatt nem gyógyult meg teljesen, akkor nem is nagyon fog. Meg most hogy mégjobban megsérült, elég valószínű, hogy rosszabbodott a helyzet.
2017. nov. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Isti123& válasza:
Szia épp nekem is ez van de kb 1 hete én egy faronkbe futottam rúgtam bele ! És ugyan ez a bajom lábra lepcsozni aligha bírok ha fekszek akkor még a behajlitas és ilyen dolgok nagyon fájnak ! Vizes borogatás meg ilyenek nálam is vannak de nem segit
2019. júl. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves Isti123!

Aztóta újabb másfél év telt el. Még mindig van ott egy kemény duzzanat, de már nem fáj sem ha rálépek, sem ha hozzáérek.

2019. júl. 29. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!