Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Holnap lesz radix extractio-no...

Holnap lesz radix extractio-nom. Az fájdalmas?

Figyelt kérdés
Tehát 4 évvel ezelőtt tömtem a fogamat, és most a fél fog leszakadt, és a fogorvos beutalt a szájsebészetre.
2017. nov. 1. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ügyes a szájsebész-márpedig az lesz :) - akkor max 2 perc alatt kiveszi. Reggel bemész, felveszik az adataidat, kapsz érzéstelenítőt, 10-15 perc múlva behívnak. Nekem ez a várakozás volt a legrosszabb, már nagyon szerettem volna túllenni rajta. Behívnak, kiveszi, szükség esetén összevarrják a sebet. Pár órára bent kellett maradni, ágyat és ebédet is adtak. Mégis ki tud zsibbadt szájjal enni?! :) majd 1 hét múlva varratszedés. Nyugi, ne izgulj rá, gondolj arra, hogy utána majd milyen jó lesz. Nekem egyáltalán nem fájt utána, gyógyszer se kellett. Majd írd már meg, ha túl vagy rajta. Kitartást! :)
2017. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elmentem, vettek röntgent, és kaptam február 6-ra időpontot (tehát még 3 hónap [gondolom, hogy akkor olyan súlyos nem lehet).


Diagnózis:


- Visszamaradt gyökér

- Gyökér ciszta



Az orvostól kérdeztem, hogy milyen eszközök lesznek, és mondta, hogy lehet, hogy kell majd kalapács is, meg véső. :/ (Mondjuk én a kalapácstól, meg a vésőtől úgy nem félek, csak a fúrótól.)

2017. nov. 2. 13:20
 3/7 anonim ***** válasza:
az úgy korrekt.. nekem 3 hét volt, még azt is sokalltam... A vésőt meg nem kell még biztosra venni, engem is elijesztett egy orvosnak nem nevezhető flegma egyed, a kórházban meg egy gyökéremelővel orvosolták a problémát. Kitartást addig is, jó egészséget!
2017. nov. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na túl lettem rajta, NAGYON ROSSZ VOLT. Minden egyes kalapács ütésnél éreztem egy belehasító fájdalmat (mikor a csontodat ütik meg, kb. olyasmi volt) és a legvégén nagyon erős fájdalom volt, olyan volt, mintha a fájdalom felment volna az agyamba is, tehát ilyen nagyon erős belehasító fájdalom volt., majdnem elájultam. Szerencsére olyan 1 percen belül kijött a fog. (Szerintem az érzéstelenítő nem teljesen hatott még, lehet, hogy nálam lassabban fejti ki a hatását, mivel a foghúzás után kb. 10 perccel mintha mégjobban elzsibbadt volna, mint a foghúzás előtt.
2018. febr. 7. 15:32
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha valakinek nagy gyökerei vannak, annál gondolom véső kell. Nem pedig gyökér emelő? Mivel nekem kb. 1-1,5cm gyökerek vannak. ÉS elég vastagok is. Maga a fog is nagy. Lehet azért volt szükség vésésre?
2018. febr. 7. 16:25
 6/7 A kérdező kommentje:
A végén fújni kellett, hogy a orrüreg nem e kommunikál, és valami csontfogóval is végzett, de az a baj, hogy nem láttam, hogy pontosan mit csinál.
2018. febr. 7. 16:28
 7/7 A kérdező kommentje:
Vagyis arcürg, nem orr.
2018. febr. 7. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!