Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Laza ízületek ellen mit tudok...

Laza ízületek ellen mit tudok tenni? Lassan a mindennapi életben is korlátoz.

Figyelt kérdés
Születésem óta lazák az izületeim.A térdem a legrosszabb nagyon sokszor megy ki és utána napokig nem tudom rendesen terhelni és folyton nagyokat roppan és hát egy rossz mozdulat és kiugruk Valami ötlet?

2017. nov. 2. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Rendszeres szakszerű gyógytornával, az ízületeket stabilizáló izmok szükség szerinti szelektív erősítésével-nyújtásával, illetve megfelelő sportválasztással az ízületi lazaság csökkenthető.
2017. nov. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy semmilyen sportot nem bír a lábam sok mindent próbáltam de csak rosszabb lett
2017. nov. 2. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsőkörben egy gyógytornásszal konzultálj erről, viszont ha a torna sem segít, akkor menj el ortopédiára. Műtétileg a térdízületen biztosan lehet segíteni, és sajnos ha más nem megoldás, akkor csak ez marad. Tényleg ez már olyan problèma, ami komolyan befolyásolja az életminőségedet, így esetleges félelem miatt semmiképp sem elvetendő ötlet a műtét. Előtte a torna az egyetlen lehetőség, de ha az nem jött be, akkor szerintem nem maradt más. Mindenképpen beszélj még most orvossal és gyógytornásszal is erről, ők tudják megmondani, látva minden leletedet, ill. a fizikális vizsgálatok eredményét, hogy merre indulj el ezzel a problèmával.

Én csak orvostanhallgató vagyok még, de ha esetleg van kérdèsed, keress nyugodtan, ha tudok, segítek.

Sok sikert! 20/L

2017. nov. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.a segítséget
2017. nov. 3. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!